آمریکا، رسما ونزوئلا را تهدید نظامی کرد

ایسنا نوشت: مشاور امنیت ملی آمریکا دولت کاراکاس را تهدید کرد که در صورت بازداشت خوان گوایدو، رئیس جمهور خودخوانده این کشور پیامدهای جدی در انتظار دولت ونزوئلا خواهد بود.

آمریکا، رسما ونزوئلا را تهدید نظامی کرد

به گزارش شبکه خبری راشاتودی، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا دولت کاراکاس را تهدید نموده و گفته که نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا غیرمشروع است و حق بازداشت خوآن گوآیدو، رهبری اپوزیسیون و رئیس جمهوری خودخوانده این کشور را ندارد.

وی در توئیت روز سه شنبه خود نوشت: بگذارید بار دیگر تاکید کنم اگر تلاشی برای از میان برداشتن و منحرف کردن دموکراسی و ضربه زدن به گوآیدو صورت گیرد، دولت کاراکاس با پیامدهای جدی روبرو خواهد شد.

این تهدید از سوی بولتون پس از آن صورت گرفت که طارق صعب، دادستان کل ونزوئلا گفت که گوآیدو بخاطر ارتکاب جرایم جدی که تهدیدی علیه دستورات قانون اساسی کشور است، مورد تحقیق قرار می گیرد.

همزمان با بالاگرفتن تنش های داخلی در ونزوئلا، دیوان عالی این کشور سه شنبه دارایی های خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا را مسدود کرد.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد، خوآن گوآیدو خواهان برگزاری تظاهرات خیابانی گسترده طی امروز چهارشنبه شده است.

گوآیدو از سوی آمریکا و بسیاری از کشورهای غربی به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت شناخته شده است.

مادورو که گوآیدو را به دست داشتن در کودتایی تحت رهبری آمریکا برای براندازی دولت کاراکاس متهم می نماید، روی حمایت ارتش ونزوئلا حساب باز نموده است.

این اخبار در حالی منتشر شده که پنتاگون اقدام نظامی در ونزوئلا را رد ننموده است.

52310

منبع: خبرآنلاین

به "آمریکا، رسما ونزوئلا را تهدید نظامی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا، رسما ونزوئلا را تهدید نظامی کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید