تداوم بازشماری آراء در استانبول

حزب عدالت و توسعه خود را برای درخواست اعتراض فوق العاده آماده می نماید.

تداوم بازشماری آراء در استانبول

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه حریت٬ دو هفته از برگزاری انتخابات شهرداری های ترکیه گذشته اما هنوز هم نتایج انتخابات در کلانشهر استانبول قطعی نشده و معین نیست چه کسی توانسته از جمع 11 میلیون رای استانبولی ها٬ بالاترین رای را برای احزار پست شهرداری کلانشهر استانبول کسب کند.

حزب عدالت و توسعه در روزهای اخیر به آراء مال تپه اعتراض نموده و اعلام شده که بر اساس آنالیز های پلیس و وزارت کشور٬ در این منطقه هزاران رای از سوی رای دهندگان مجهول المکان با امضای جعلی به صندوق انداخته شده است. به همین خاطرآراء 1089 صندوق مال تپه در حال بازشماری است و تاکنون 742 صندوق به طور کامل آنالیز و بازشماری شده است.

حزب عدالت و توسعه در حال حاضر خود را برای ارائه اعتراض فوق العاده آماده می نماید. این حزب قبلا از نهاد عالی انتخابات خواسته بود که یا کل آرای استانبول بازشماری و یا انتخابات٬ مجدداً برگزار گردد. اما این درخواست ها مورد قبول قرار نگرفت و حالا برای ارائه اعتراض فوق العاده٬ گزارش تخلفات در حال آماده سازی است.

این در حالی است که حزب جمهوری خلق اعلام نموده که از نظر این حزب٬ اکرم امام اوغلو نامزد ائتلاف ملت پیروز انتخابات است و نهایتا باید تا آخر روز اداری دوشنبه هفته جاری اعتبارنامه خود را دریافت کند.

به دنبال ابهام در انتخابات استانبول و خودداری حزب حاکم از قبول شکست در این کلانشهر٬ عبدالله گل رئیس جمهور سابق ترکیه و از موسسین حزب عدالت و توسعه با انتشار بیانیه ای بیان کرد که عدم پذیرش نتایج انتخابات استانبول به اعتبار سیاسی ترکیه لطمه می زند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تداوم بازشماری آراء در استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم بازشماری آراء در استانبول"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید