تهیه گزارش استفاده از مصالح غیر استاندارد در ساخت وساز

به گزارش وبلاگ ورامین، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از شروع تدوین گزارش جامع و میدانی از سوی سازمان ملی استاندارد برای معین شدن میزان استفاده اقلام استاندارد در ساخت و ساز ها اطلاع داد و گفت: این گزارش به زودی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می گیرد.

تهیه گزارش استفاده از مصالح غیر استاندارد در ساخت وساز

به گزارش گروه مالی وبلاگ ورامین محمد شکرچی زاده در پاسخ به این سؤال که آیا کاهش کیفیت ساخت وساز به دلیل استفاده از اقلام و مصالح ساختمانی ارزان قیمت است، گفت: گزارش های پراکنده ای از محل های اجرای ساخت وساز به دست ما رسیده است که بعضی سازندگان از اقلام ارزان قیمت برای ساخت مسکن استفاده می نمایند.

وی اضافه نمود: در تعاملی که با سازمان ملی استاندارد انجام دادیم قرار بر این شد تا این سازمان یک گزارش میدانی و مکتوب از اقلام استاندارد در ساخت وساز مسکن تهیه کند.

شکرچی زاده با اشاره به اینکه این اقلام استاندارد حتی شاید ارزان قیمت هم باشند گفت: اقلام ارزان به معنی نداشتن استاندارد نیست چرا که بعضی اقلام و مصالح ساختمانی هستند که در حالی که ارزان هستند استاندارد خوبی دارند.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اضافه نمود: اتفاقاً در گزارشی که تهیه خواهد شد تأکید بر روی اقلام و مصالح ساختمانی مورد استفاده در ساخت وساز مثل آهن، میلگرد و سیمان است چرا که این اقلام هستند که می توانند بر بالا بردن ایمنی ساختمان ها در مقابل زلزله نقش بسزایی داشته باشند.

چند هفته پیش بود که شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام نموده بود به دلیل گران شدن مصالح ساختمانی بعضی سازنده ها از اقلام ارزان قیمت استفاده می نمایند و همین موضوع باعث کاهش کیفیت ساخت و ساز شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تهیه گزارش استفاده از مصالح غیر استاندارد در ساخت وساز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه گزارش استفاده از مصالح غیر استاندارد در ساخت وساز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید