عجیب ترین اخراج جام جهانی مانع شگفتی سازی غنا شد

به گزارش وبلاگ ورامین، اروگوئه به یاری دست های سوارز از شکست برابر غنا گریخت و در ضربات پنالتی، این تیم آفریقایی را شکست داد تا به نیمه نهایی جام جهانی 2010 راه پیدا کند.

عجیب ترین اخراج جام جهانی مانع شگفتی سازی غنا شد

به گزارش وبلاگ ورامین از ایرنا، جام جهانی 2010 قرار بود یک میهمان ناخوانده در نیمه نهایی داشته باشد.

یکی از بین اروگوئه و غنا. اروگوئه بعد از 56 سال به دنبال شگفتی سازی بود و غنا می خواست اولین تیم آفریقاییِ تاریخ باشد که به جمع چهار تیم خاتمهی راه پیدا می نماید.

در ترکیب 2 تیم بازیکنان شناخته شده ای چون کوادوو آساموا، سولی مونتاری، استفان آپیاه، آساموا جیان، کوین پرینس بواتنگ، لوییز سوارز، دیگو فورلان، ادینسون کاوانی، فرناندو موسلرا، دیگو لوگانو و ... حضور داشتند.

استادیوم ساکر سیتی ژوهانسبورگ در دقیقه 2+45 برای اولین بار به خود لرزید؛ وقتی که غنا با شوت ناگهانی و از راه دور سولی مونتاری به گل رسید.

این گل در حالی زده شد که پیش از این اروگوئه موقعیت های بهتری برای رسیدن به گل داشت ولی درخشش کینگستون، گلر غنا مانع از این اتفاق شده بود.

با شروع نیمه دوم اروگوئه یکپارچه حمله شد. آنها خیلی زود به گل رسیدند. بهترین بازیکن آن جام یعنی دیگو فورلان بازهم با استفاده از یک ضربه از راه دور تیمش را نجات داد.

یک ضربه ایستگاهی از زاویه ای که گل کردنش سخت بود اما تغییر جهت های معروف توپ جنجالی آن جام یعنی جابولانی به داد تیم اسکار تابارز رسید. بعد از این گل آبی آسمانی ها همچنان به سمت دروازه حریف خود تاختند اما به گل نرسیدند.

بازی به وقت های اضافه کشیده شد. این بار غنا بود که حملات بهتری را روی دروازه حریف ترتیب می داد. آنها با اینکه برای دومین بازی پیاپی کارشان به وقت اضافه کشیده شده بود اما از لحاظ بدنی آماده بودند.

در دقیقه 120 اتفاق اصلی این مسابقه رخ داد. لوئیس سوارز ابتدا با پا و در مرحله بعد با دست مانع از گلزنی بازیکنان غنا شد.

داور پرتغالی صحنه را دید و او را اخراج کرد. فقط به اندازه یک پنالتی تا خاتمه بازی وقت مانده بود. جیان پشت توپ نهاده شد. بازهم باید تیر خلاص را او می زد اما همه چیز عوض شد.

پنالتی اش با بدشانسی به تیر خورد و راهی اوت شد. سوارز با خوشحالی، اشک هایش را پاک کرد و به تونل استادیوم رفت. اروگوئه صاحب یک فرصت عظیم شده بود.

در ضربات پنالتی پنج بازیکن اول کار خود را به بهترین شکل انجام دادند اما جان منساه، کاپیتان غنا با دورخیز کمش اولین پنالتی را به هدر داد.

ضربه اش به مرکز زده شد و موسلرا آن را گرفت. 2 پنالتی بعدی هم از دست رفت. مکسی پریرا از اروگوئه توپش را به آسمان زد و پنالتی آدیاه هم مجددا از طریق موسلرا برگشت داده شد.

حالا نوبت به پنالتی پنجم اروگوئه رسیده بود. اگر گل می شد بازی به اتمام می رسید. واشینگتون سباستین آبرئو با یک ضربه چیپ، کینگستون را فریب داد و تیمش را به مرحله نیمه خاتمهی رساند.

جیان اشک می ریخت و بازیکنان اروگوئه به دنبال سوارز بودند تا بابت اخراجِ آگاهانه اش از او تشکر نمایند. نماینده آمریکای جنوبی در خاتمه، رتبه چهارم جام جهانی را به خود اختصاص داد. نسل طلایی غنا نیز با افتخار به خانه بازگشت.

منبع: جام جم آنلاین

به "عجیب ترین اخراج جام جهانی مانع شگفتی سازی غنا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین اخراج جام جهانی مانع شگفتی سازی غنا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید