فعالیت زیرزمینی موسسات آموزشی فاقد مجوز در تهران

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی گفت که فعالیت موسسات بدون مجوز در شهرستان ها و مناطق کوچک کمتر رخ می دهد؛ این تخلفات عمدتا در مراکز استان ها و به ویژه در تهران انجام می گردد و بعضاً شکل زیرزمینی و خانگی پیدا نموده اند.

فعالیت زیرزمینی موسسات آموزشی فاقد مجوز در تهران

به گزارش خبرنگاران، محمد محسن بیگی در مصاحبه ای با رادیو اضافه کرد: از زمان ابلاغ قانون تأسیس اداره مدارس و مراکز آموزش و پرورش غیردولتی در خاتمه سال 1395، تمام مراکز و آکادمی هایی که فعالیت هایی را بدون ارائه مدرک رسمی به افراد زیر 20 سال ارئه می نمایند مکلف به دریافت مجوز از آموزش و پرورش هستند و بخش عمده ای از نظارت بر آنها هم بر عهده این وزارتخانه است.

وی اضافه کرد: بخش های زیادی از دستگاه ها و سازمان ها مجوزهایی را صادر نموده اند و حتی برخی افراد هم بدون دریافت مجوز فعالیت هایی را انجام می دهند. خانواده ها در هنگام مراجعه به این موسسات و ثبت نام فرزندان خود باید حساسیت لازم را داشته باشند که مجوز آکادمی و موسسه از کجا صادر شده و تحت نظارت کدام مجموعه واقع شده است.

مدیر کل مدارس و مراکز غیردولتی بیان کرد: مجوزهایی که در طول سال های گذشته از ابتدای راه اندازی این مجموعه ها در آموزش و پرورش صادر شده نزدیک به 14 هزار مجموعه در سطح کشور را در بر می گیرد که تحت عنوان آکادمی های علمی آزاد و زبان فعالیت می نمایند.

این مقام مسئول در رابطه با آمار موسساتی که بدون دریافت مجوز فعالیت آموزشی می نمایند یادآور شد: آمار دقیقی از موسسات آموزشی فاقد مجوز نداریم.

بیگی گفت: ما صدور مجوز را به شهرستان ها و مناطق مان در سراسر کشور تفویض نموده ایم بنابراین هر مرکزی برای دریافت مجوز فعالیت علمی و آموزش زبان خود نیازی به مراجعه به وزارتخانه ندارد، بلکه باید به مرکز موجود در شهرستان خود مراجعه کند و فرآیند صدور مجوز برای موسسات واجد شرایط طی خواهد شد.

مدیر کل مدارس و مراکز غیردولتی مطرح کرد: فعالیت موسسات بدون مجوز در شهرستان ها و مناطق کوچک کمتر رخ می دهد و این تخلفات عمدتا در مراکز استان ها و به ویژه در تهران انجام می گردد و بعضاً شکل زیرزمینی و خانگی پیدا نموده اند.

وی بیان نمود: تبلیغات وسیعی که افراد برای آموزش به صورت شخصی و خانگی اراده می نمایند عوارضی را برای خانواده ها و فرزندان آنها به دنبال دارد. تنها در صورتی می توان از اینگونه تخلفات جلوگیری کرد که خانواده ها همکاری نمایند.

بیگی بیان کرد: سامانه و طرح جامعی را شروع نموده ایم که به ارزیابی تمام مراکزی که از ما مجوز گرفته اند می پردازد و از این طریق شناسنامه این موسسات قابل ارائه به مردم است و خانواده ها در آینده نزدیک متوجه مجوز دار بودن و یا نبودن موسسات آموزشی خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فعالیت زیرزمینی موسسات آموزشی فاقد مجوز در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت زیرزمینی موسسات آموزشی فاقد مجوز در تهران"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید