واکنش تند سفیر آمریکا به اظهارات عمران خان درباره افغانستان

در حالی که سفیر آمریکا به مداخله در امور داخلی افغانستان متهم است در واکنش به اظهارات نخست وزیر پاکستان از او خواسته تا در برابر وسوسه های مداخله گرایانه در افغانستان مقاومت کند.

واکنش تند سفیر آمریکا به اظهارات عمران خان درباره افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، نخست وزیر پاکستان اخیرا به رسانه ها در اسلام آباد گفته بود که دولت افغانستان مانع بزرگی در برابر صلح است و باید با یک دولت موقت جایگزین گردد.

این اظهارات عمران خان واکنش های تند مقامات و رهبران سیاسی افغانستان را در پی داشته است.

در حالی که سفیر آمریکا خود به مداخله در امور افغانستان متهم است اظهارات نخست وزیر پاکستان درباره افغانستان را محکوم نموده است.

جان بس سفیر آمریکا در کابل در خطاب به نخست وزیر پاکستان مداخله در امور افغانستان را به توپ انداختن مکارانه در بازی کریکت تشبیه نموده است.

وی در صفحه توییتر خود نوشت: تنها بعضی از ابعاد کریکت در زمینه سیاست به خوبی اعمال می شوند، این مهم است که در برابر وسوسه برای مداخله مکارانه در امور داخلی و روند صلح افغانستان مقاومت صورت گیرد.

نخست وزیر پاکستان به مدت دو دهه در سطح جهانی به بازی کریکت مشغول بود و پس از بازنشستگی به سیاست روی آورد و در کنار فعالیت های سیاسی خود به عنوان یک تحلیلگر کریکت نیز شناخته می گردد.

این اظهارات در حالی صورت می گیرد که سفیر آمریکا در کابل نیز به مداخله در امور داخلی افغانستان بویژه در امور انتخاباتی این کشور متهم است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش تند سفیر آمریکا به اظهارات عمران خان درباره افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تند سفیر آمریکا به اظهارات عمران خان درباره افغانستان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید