ادوبی بالاخره حکم مرگ پلتفرم Shockwave را امضا کرد

ادوبی با اعلام این خبر بسیاری از کاربران را بعد از چندین سال به یاد پلتفرم Shockwave انداخت. طبق اعلام این شرکت، از تاریخ 9 آوریل (20 فروردین) نسخه ویندوز پلیر Shockwave دیگر در دسترس نخواهد بود. از آنجایی که در سال های اخیر محتواهای تعاملی موجود در وب به بهره گیری از HTML5 و WebGL روی آورده اند، دیگر کمتر کسی از این پلتفرم استفاده می نماید. قرارداد مشتریان سازمانی این پلتفرم در سال 2022 به اتمام می رسد و تا آن موقع آن ها می توانند از Shockwave استفاده نمایند.

ادوبی بالاخره حکم مرگ پلتفرم Shockwave را امضا کرد

سال ها پیش از حضور اپلیکیشن های تحت وب، این پلتفرم مولتی مدیا برای برنامه های تعاملی مورد استفاده می گرفت. کاربران قدیمی که از سایت های بازی های مبتنی بر مرورگر مانند Miniclip و Newgrounds استفاده می کردند به خوبی با این پلتفرم آشنایی دارند.

فرایند تعطیلی Shockwave از چند سال قبل شروع شده است. برنامه ادوبی Director، ابزاری برای ویرایش و خلق محتوای Shockwave، و نسخه macOS این پلفرم در سال 2017 تعطیل شدند. از آنجایی که ادوبی اعلام نموده Flash را در سال 2020 تعطیل می نماید، به زودی دیگر اثری از این پلتفرم های به جا مانده از دوران اولیه وب دیده نخواهد شد.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ

به "ادوبی بالاخره حکم مرگ پلتفرم Shockwave را امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادوبی بالاخره حکم مرگ پلتفرم Shockwave را امضا کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید