انتقاد هیأت صنعا از عدم تعهد تیم دولت مستعفی یمن

به گزارش وبلاگ ورامین، یک عضو هیأت صنعا در کمیته هماهنگی مشترک گفت، دو طرف بر ایجاد دو گذرگاه انسانی در الدریهمی و حیس توافق نموده بودند اما طرف مقابل به تعهد خود عمل ننموده و الدریهمی همچنان در محاصره ای سخت واقع شده است.

انتقاد هیأت صنعا از عدم تعهد تیم دولت مستعفی یمن

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورامین، تیم صنعا در کمیته هماهنگی مشترک امروز با تیم وابسته به دولت مستعفی یمن در کشتی سازمان ملل در نزدیکی سواحل الحدیده ملاقات کرد.

بر اساس گزارش شبکه المسیره، علی الموشکی از اعضای تیم مذکور در همین ارتباط اعلام نمود: با بازگشایی دو گذرگاه انسانی در الدریهمی و حیس توافق نموده بودیم ما گذرگاه انسانی در حیس باز کردیم اما طرف مقابل محاصره ای تمام عیار علیه الدریهمی وضع نموده است.

الموشکی توضیح داد، هیچ کدام از وظایف سازمان ملل بر اساس توافق سوئد از جمله بند مربوط به آماده کردن بندرها انجام نشده و تیم های بازرسی پس از اعتراض امارات از الحدیده خارج شده اند.

وی اضافه نمود، ده روز گذشته الحدیده شاهد جنگی تمام عیار بوده و اعضای تیم صنعا مورد تهدید مستقیم از سوی طرف مقابل قرار گرفته اند.

الموشکی ادامه داد: ما پیشنهاد خارج کردن نیروهای نظامی خود را در مقابل خارج شدن نیروهای طرف مقابل از استان الحدیده دادیم اما آنها گفتند فقط می تواند به اطراف خیابان صنعا در الحدیده آنهم در حد 350 متر عقب نشینی نمایند.

وی توضیح داد، با گذشت یک سال از توافق سوئد ویژه الحدیده، این استان همچنان هدف حمله ائتلاف سعودی است و هر روز قربانی می دهد.

الموشکی گفت، یمنی ها همچنان اجازه ورود بیش از 450 کالا به وسیله بندر الحدیده را ندارند و محاصره الدریهمی هم ادامه دارد.

دو هیات صنعاء و ریاض 22 آذرماه سال گذشته در استکهلم سوئد توافقی را تحت نظارت سازمان ملل امضا کردند که بر اساس آن قرار شد طرفین نیروهای خود را از شهر الحدیده و بنادر الصلیف و رأی عیسی خارج نمایند که طبق اعلام شورای شهر الحدیده، ائتلاف سعودی هنوز عقب نشینی ننموده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "انتقاد هیأت صنعا از عدم تعهد تیم دولت مستعفی یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد هیأت صنعا از عدم تعهد تیم دولت مستعفی یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید