دومین نشست طوایف در کرمان برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ ورامین، محمدباقر اسلامی ظهر شنبه در نشست خبری ضمن تبریک روز خبرنگار و سالروز ورود آزادگان سرافراز به کشور گفت: اگرجامه رسانه ای تعامل خوبی با دستگاه های اجرایی داشته باشند قطعا با تلنگری که رسانه ها می توانند به دستگاه های حاکمیتی بزنند باعث بیداری و قرار دریافت آنها در مسیر مستقیم می شوند.

دومین نشست طوایف در کرمان برگزار می گردد

وی با اشاره به اینکه نظارت عمومی بیشتر بر دوش رسانه ها، وبلاگ ورامین و اصحاب رسانه است، اضافه کرد: دستگاه های حاکمیت از این نظارت همگانی و عمومی که توسط رسانه ها انجام می گردد باید استقبال نمایند.

اسلامی توضیح داد: انتقاد باید سازنده، صادقانه با تحلیل های منصفانه همراه باشد و نباید جو چاپلوسی در بین رسانه ها ایجاد گردد که خود این عیب بسیار بزرگ است. رسانه ها باید واقعیت ها را دلسوزانه انعکاس دهند.

اسلامی توضیح داد: اطلاع جامعه از روند پیشرفت کارهای معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری می تواند از وقوع جرم در جامع جلوگیری کند.

وی گفت: این معاونت درچند عرصه پیشگیرانه، فرهنگی، حقوقی، قضائی، امنیتی، وضعی و انتظامی امور خود را سازماندهی و کار می نماید.

اسلامی با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی خانواده پیش، حین و بعد از ازدواج اضافه کرد: براساس سند بالا دستی شورای فرهنگی از سال 96 معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه های ذی نفع موظف گردیده اند این کارگاه ها را برگزار نمایند.

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: از سال 96 تاکنون 32 دوره آموزشی مسائل حقوقی برای افراد در شرف ازدواج در مرکز بهداشت برگزار گردیده است.

وی گفت: سه روز در هفته افرادی که در شرف ازدواج هستند در این کارگاه های آموزشی شرکت می نمایند.

اسلامی با اشاره به اینکه ملاقات فرزندان طلاق با والدینشان همیشه چالش جدی بوده است، گفت: دیدار والدین با فرزندان خود یا در کلانتری ها یا در خوشبینانه ترین حالت در دادگستری انجام می گردد.

وی با اشاره به راه اندازی سه مرکز مهر خانواده در کرمان برای دیدار فرزندان با والدین زندانی در کرمان اضافه کرد: این مراکز مجهر به اتاق بازی، روانشناس، مددکار و ... هستند تا درد و آسیب های که این بچه هامی بینند کمتر گردد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان ادامه داد: ساماندهی مراکز مشاوره خانواده را در دستور کار خود قرار دادیم و اکنون در شهر کرمان 30 مرکز مشاوره و در سطح استان 60 مرکز مشاوره خانواده وجود دارد.

وی گفت: دو بار در سال این مراکز مورد بارزسی و ارزیابی قرار می گیرند و مراکزی که حد حساب را کسب ننمایند حذف و مراکز دیگر جایگزین آنها خواهد شد.

اسلامی اضافه کرد: در شرق و جنوب استان کرمان 12 مرکز مشاوره خانواده راه اندازی گردیده است که این مراکز باعث کاهش آمار طلاق گردیده اند.

وی گفت: با راه اندازی کارگروه پیش بینی و پیشگیری از بافت های فرسوده و ناکارآمد با کمک سازمان های مردم نهاد و دیگر سازمان های همکاراقدامات پیشگیرانه بسیار خوبی در بحث حاشیه نشینی اجرا شده است.

اسلامی اضافه کرد: کار جانمایی اسناد رسمی و تفکیک اراضی دولت از مردم و همچنین تفکیک زمین های مردم و نقشه توصیفی آنها در هشت منطقه به اتمام و نقشه ها به اداره ثبت رسید و در این زمینه اسناد دولتی صادر شد.

وی با اشاره به اینکه این مسئله از زمین خواری و حاشیه نشینی جلوگیری خواهد نمود، اضافه کرد: طی دو سال گذشته هیچ تصرف اراضی دولتی را نداشته ایم و رتبه اول کشوری رادر این زمینه کسب نمودهه ایم.

اسلامی بیان نمود: کمیته جوامع روستایی را راه اندازی نموده ایم که تاکنون 250 روستا در این راستا شناسایی گردیده اند.

وی گفت: این کمیته در راستای جلوگیری از مهاجرت روستاییان اقدامات موثری در روستاها انجام داده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات ما در استان کمبود آب است، توضیح داد: در زمینه صیانت از آب اقدامات مطلوبی در سطح استان با هم افزایی دستگاه های مختلف اجرا شده است.

وی ادامه داد: گام های موثری در راستایی مسدودسازی چاه های غیرمجاز و همچنین فرهنگسازی برای مدیریت مصرف آب برداشته گردیده است.

اسلامی گفت: در 22 شهریورماه امسال دومین نشست سران طوایف برگزار می گردد و هدف از برگزاری این نشست بازخوردگیری یک ساله از اقدامات پیشگرانه فرهنگی و همچنین تبادل اطلاعات بین سران طوایف و ایجاد رقابت سالم است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دومین نشست طوایف در کرمان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین نشست طوایف در کرمان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید