آوازه ساختمان های بلند و مشهور در دنیا

به گزارش وبلاگ ورامین، معرفی ساختمان های بلند دنیا

اولین بار در اواخر قرن 19 وقتی که نیویورک آمریکا اقدام به ساخت ساختمان های بلند آجری کرد، نام آسمان خراش را برای آن برگزید. اما به تدریح با اضافه شدن طبقات به این ساختمان های بلند و به کار رفتن مواد اولیه اساسی تر مانند فولاد به آن نام آسمان خراش بیشتر به این ساختمان های جدید می خورد که تا امروز هم این نام بر روی این نوع از بناها مانده است. سازندگان آسمان خراش های امروزی تمام کوشش خود را به کار می بندند، در ساخت آن از آخرین تکنیک های عمرانی و معماری استفاده نمایند. با خبرنگاران همراه باشید تا با چندی از آن ها آشنا شوید.

آوازه ساختمان های بلند و مشهور در دنیا

مرکز اقتصادی بین المللی پینگ آن در شهر شنزن، کشور چین (599 متر/1821 فوت)

مرکز اقتصادی بین المللی پینگ آن، در ماه آوریل سال 2015 بنا شد و گرچه ساخت و ساز آن هنوز به طور کامل به اتمام نرسیده اما صندلی دومین سازه عظیم چین و چهارمین آسمان خراش بزرگ جهان را در اختیار گرفته است. این برج که در وهله نخست برای پیشی دریافت از برج شانگهای طراحی شده بود به بزرگترین آسمان خراش چین مبدل شد اما آنتن 60 متری که در فراز آن قرار داشت در اوایل سال 2015 به دلیل احتمال ایجاد مانع در راستا پرواز هواپیماها برداشته شد. این ساختمان در منطقه مرکزی تجارت و کسب و کار شنزن در چین قرار گرفته است که 115 طبقه آن شامل دفتر مرکزی بیمه پینگ آن، اتاق های هتل، ادارات، فضاهای خرده فروشی، یک مرکز خرید چند طبقه و یک عرشه مشاهده در بالای برج می باشد.

برج جهانی لوته در شهر سئول کره جنوبی (555 متر/1821 فوت)

برج جهانی لوته یک آسمان خراش 123 طبقه است که در نزدیکی رودخانه هان شهر سئول در همسایگی سینچئون دونگ قرار گرفته است. این برج در کنار نسل اول مجتمع جهانی لوته که در سال 1989 افتتاح شد قرار گرفته است و دربرگیرنده یک شهربازی، سالن تئاتر و فیلم و یک مرکز خرید بسیار بزرگ است. این برج پس از 13 سال کار طراحی و آماده سازی در سال 2015 بالا رفت و کل نمای خارجی ساختمان در ماه مارس سال 2016 به اتمام رسید. با این حال درهای این بنا هنوز به روی عموم گشوده نشده است. این برج 123 طبقه دارای بخش هایی چون فروشگاه های خرده فروشی، مکان های اقامتی، یک هتل لوکس، فضاهای اداری خصوصی، طبقات دسترسی عمومی و یک عرشه مشاهده در بالا برج می باشد.

مرکز تجارت جهانی وان (541 متر/1776 فوت)

مرکز تجارت جهانی وان که در جنوب منهتن در نیویورک واقع شده است بلندترین و یکی از خاص ترین آسمان خراش های کشور ایالات متحده به شمار می آید. این بنا پس از حوادث یازده سپتامبر توسط دیوید ام چایلدز طراحی شد تا نمادی برای افق کرانه شهر نیویورک باشد. ادارات مختلف، رستوران ها، تاسیسات آنتن و رادیو و عرشه مشاهده با نمایی نفسگیر از منهتن از جمله امکانات این ساختمان 104 طبقه می باشند. سیستم ایمنی و استحکام بسیار زیاد این ساختمان با طراحی آن در زمینه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، سیستم ضد حریق متراکم و استفاده مجدد از آب باران در هم آمیخته است. علاوه بر این، موزه و یادبود ملی یازده سپتامبر و قطب باز طراحی شده حمل و نقل مرکز تجارت جهانی در این ساختمان گنجانده شده است.

منبع: الی گشت

به "آوازه ساختمان های بلند و مشهور در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آوازه ساختمان های بلند و مشهور در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید