آخرین خبرها از قراردادها با ایرباس و بوئینگ

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی آخرین وضعیت قرارداد با شرکت های هواپیماسازی جهان را گفت و گفت: عملاً امکان خریداری هواپیمای نو توسط شرکت های هواپیمایی وجود ندارد و با دور زدن تحریم ها، درصدد هستیم هواپیمای دست دوم خریداری و به داخل منتقل کنیم.

آخرین خبرها از قراردادها با ایرباس و بوئینگ

مقصود اسعدی سامانی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره گفته وزیر راه و شهرسازی مبنی بر توسعه ناوگان هوایی کشور و خرید هواپیما، و همچنین اینکه گویا قرار است تعدادی هواپیما از سوی شرکت های هواپیمایی به ناوگان حمل و نقل هوایی کشور اضافه شوند و مجوز واردات از سوی سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده است، اعلام کرد: این اتفاق در گذشته نیز صورت گرفته و موضوع جدیدی نیست. شرکت های هواپیمایی با توجه به توان اقتصادی خود جهت توسعه ناوگان هوایی اقدام به خرید هواپیما می نمایند و پس از بازرسی و تأیید سازمان هواپیمایی کشوری زمینه انتقال به داخل کشور فراهم می گردد.

وی در پاسخ به اینکه هواپیماهای مربوطه نو هستند یا دست دوم؟ گفت: در گذشته امکان واردات هواپیمای نو وجود داشت اما در حال حاضر شرایط بسیار سخت شده است و امکان واردات هواپیمای نو وجود ندارد. عملاً اگر قرار بر این باشد که هواپیمای جدیدی به کشور وارد کنیم، دست دوم خواهد بود.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در ادامه با بیان اینکه قرارداد با ایرباس معلق، قرار داد با بوئینگ لغو و قرارداد با ATR نیز بلاتکلیف است، اظهار کرد: شرایط نسبت به قبل پیچیده و سخت تر شده است و هر شرکت بسته به توان اقتصادی و برنامه توسعه ناوگان خود در راستای واردات هواپیما اقدام خواهد نمود.

اسعدی سامانی ادامه داد: کوشش ها برای وارد کردن هواپیما به کشور ادامه دارد و علیرغم اینکه آمریکایی ها مسیرهای مختلف را برای فروش هواپیما به ایران مسدود می نمایند، ناچار به توسعه ناوگان هوایی خود هستیم و از راهکارهای مناسب برای دور زدن تحریم ها استفاده خواهیم کرد. همانگونه که از گذشته تا کنون علی رغم تحریم آمریکایی ها پیروز به انتقال هواپیما به کشور شده ایم و به طور حتم در برهه زمانی کنونی نیز تعداد هواپیماهای ناوگان هوایی را ایران را افزایش خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آخرین خبرها از قراردادها با ایرباس و بوئینگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از قراردادها با ایرباس و بوئینگ"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید