اخبار اقتصادی

کشت برنج در خوزستان قانونی شد

هیات دولت با اصلاح مصوبه مربوط به ممنوعیت کشت برنج خارج از استان های گیلان و مازندران موافقت کرد.

12 مرداد 1399

مشاغل رشته فاینانس

فاینانس یا امور مالی، یکی از برترین رشته ها از لحاظ بازار کار و درآمد است. بنا بر اعلام وبسایت PayScale که یکی از منابع اعلام حقوق و دستمزد مشاغل مختلف است، فارغ التحصیلان دوره لیسانس فاینانس در ایالات متحده، در اوایل کار خود سالانه 57 هزار دلار درآمد دارند...

7 مرداد 1399

روحانی: ایران آماده برقراری سیستم تهاتر کالا با قزاقستان است

روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان، روابط دو کشور را به عنوان دو دوست، همسایه و برادر، رو به توسعه دانستند و از آمادگی برای سیستم تهاتر کالا با قزاقستان تاکید کردند.

5 مرداد 1399

عدم اختصاص خوابگاه به دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه خوارزمی

معاون دانشجویی دانشگاه خوارزمی گفت: از آن جایی که شرایط کنونی مطلوب نیست به دانشجویان مقطع دکتری خوابگاه اختصاص نخواهیم داد.

3 مرداد 1399

سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص 2.5 برابر شد

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: به رغم چالشهای پشت سرگذاشته شده در 2سال اخیر، سهم ⁧اقتصاد دیجیتال⁩ از تولید ناخالص داخلی، با رشد حدود 2برابری، به 6.5 درصد رسید.

31 تیر 1399

خبرنگاران احکام جرایم قاچاق کالا و ارز مطابق قانون مجازات اسلامی صادر می گردد

تهران-خبرنگاران- مجلس شورای اسلامی مصوب کرد تمامی احکام و قواعد عمومی مربوط به جرائم و تخلفات موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به غیر از موارد پیش بینی شده، مطابق قانون مجازات اسلامی صادر گردد.

16 تیر 1399

لیست 8 عرضه اولیه احتمالی روزهای آینده ، شستا چه برنامه ای برای بورس دارد؟

به گزارش خبرنگاران، شستا اعلام نموده است که هشت عرضه اولیه جدید در راه است. شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در گزارش کنفرانس خبری خود درباره تجدید ارزیابی دارایی ها و عرضه های اولیه این مجموعه در امسال شفاف سازی نموده است.

13 تیر 1399

با تکیه بر آمار می توان گفت دولت عملکرد خوبی در مهار کرونا داشته است

فعال اصلاح طلب گفت: عملکرد دولت ایران در مهار کرونا در مقایسه با سایر کشورها بسیار درخشان بوده است.

12 تیر 1399

ربیعی: پایتخت نشینان در همراهی پروتکل های بهداشتی همکاری کمتری داشتند ، بازگشایی اصناف به غیر از اصناف پر ریسک با حفظ پروتکل های بهداشتی

ربیعی گفت: 83 درصد از ایرانی ها با پروتکل های بهداشتی همراهی داشتند که پایتخت نشین ها از متوسط کشوری پایین تر هستند و این درصد در تهران 63 درصد بوده و ما باید بتوانیم با حفظ جان اقتصاد را هم حفظ کنیم.

11 تیر 1399

ولع مقدس مهم ترین اثر بَری آنسوُرث منتشر شد

به گزارش خبرنگاران بَری آنسوُرث (2012-1930) در طول دوران نویسندگی اش هفده رمان نوشت که چهارتای آن ها به مرحله نهایی جایزه بوکر راه یافت و سرانجام با شاهکارش ولع مقدس در سال 1992 به آن دست یافت. دیوید هالبسترام روزنامه نگار و تاریخدان آمریکایی در همان زمان آن...

10 تیر 1399

خبرنگاران متقاضیان دریافت حقوق بیکاری در آمریکا به 30 میلیون نفر رسیدند

تهران - خبرنگاران - اقتصاد آمریکا در حالی با شدیدترین بحران در مدت 90 سال گذشته روبه روست که به تازگی شاهد ثبت نام بیش از 3 میلیون و 800 هزار نفر دیگر برای دریافت حقوق بیکاری بوده است.

9 تیر 1399

عدم محدودیت زمانی برای دریافت تسهیلات کرونایی

سخنگوی ستاد تسهیلات کرونا گفت: افرادی که تسهیلات کرونایی را دریافت نکرده اند تا زمانی که کرونا هست می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نمایند و زمان خاصی برای آن درنظر گرفته نشده است.

4 تیر 1399

رشد 27 هزار واحدی شاخص بورس

بازار سرمایه معاملات را در نخستین روز هفته جاری چراغ سبز به خاتمه برد و شاخص کل این بازار در آستانه 770 هزار واحد نهاده شد. در امسال شاهد صعود 20 هزار واحدی شاخص بودیم اما برای نخستین بار است که شاخص کل این بازار بیش از 27 هزار واحد رشد می نماید.

31 خرداد 1399

میزان خسارت کرونا برای گردشگری آمریکا؛ 9 برابر مخرب تر از 11 سپتامبر

این انجمن تخمین می زند که تا خاتمه آوریل، 8 میلیون از 24 میلیون شغل مرتبط با گردشگری و سفر در کشور از بین می فرایند.

30 خرداد 1399

ادغام موسسات تحقیقاتی وزارت جهاد کشاورزی

وزارت جهاد کشاورزی بر اساس مصوبه شورای عالی اداری مکلف شد، نسبت به ادغام مرکز تحقیقات ابریشم کشور در مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور، دو پژوهشکده و دو مؤسسه تحقیقاتی در یکدیگر ظرف مدت دو ماه اقدام کند.

27 خرداد 1399

ماجرای لغو مجوز پرواز های ماهان ایر در فرودگاه های اسپانیا، آمریکا پشت پرده ماجراست

عمر کوتاه پرواز های تهران به بارسلونا، با لغو ناگهانی مجوز فرود پرواز های ماهان ایر در اسپانیا به خاتمه رسید، اما منابع مطلع فرودگاهی در اسپانیا می گویند آمریکا در پشت این ماجرا قرار گرفته است.

20 خرداد 1399

استقبال آمریکا از توافق گروه های عراقی برای تشکیل دولت

وزیر امور خارجه آمریکا امروز (دوشنبه) تأکید کرد که کشورش از توافق های به دست آمده در بین گروه های شیعه، سنی و کرد عراق برای تشکیل یک دولت جدید استقبال می نماید.

17 خرداد 1399

صاحبان صنایع و تجار باید به مسئولیت اجتماعی خود تا شکست کامل کرونا عمل نمایند

رئیس اتاق تبریز گفت: این اتاق و بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی در راستای ایفاء نقش در مورد مسئولیت اجتماعی خود، در روبرو با ویروس کرونا از همان روزهای نخست نسبت به تأمین و توزیع اقلام بهداشتی موردنیاز مردم و بخش های درمانی ازجمله تهیه و توزیع روزانه...

14 خرداد 1399

لیندسی گراهام: پولی به سازمان جهانی بهداشت نخواهیم داد

لیندسی گراهام متعهد شد که از قطع بودجه آمریکا برای تامین سرمایه سازمان جهانی بهداشت در طرح اعتبارات آینده کنگره اطمینان حاصل کند.

10 خرداد 1399

فیلم خروج حاتمی کیا به صورت آنلاین اکران می گردد

به گزارش تجارت نیوز، با توجه به شیوع ویروس کرونا و حضور طولانی مدت مردم در خانه ها در چند ماه گذشته و آینده، سازمان هنری رسانه ای اوج تصمیم به نمایش آنلاین فیلم سینمایی خروج به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا گرفت.

8 خرداد 1399
تعداد: (160)