تجربه صلح و آرامش در سفر به کشورهای امن(بخش اول)

به گزارش وبلاگ ورامین، قطعاً برای کسی که قصد سفر دارد، قبل از هر چیز تامین امنیت جانی و اقتصادی اهمیت دارد و مسائل چون رفاهیات، گزینه های تفریحی و … در درجه بعدی اهمیت قرار می گیرند.

قبل از هر چیز باید مطمئن شویم در بدو ورودمان به فرودگاه آن کشور، جیبمان را نمی زنند و احتمالا صبح روز بعد از اقامت مان با صدای شورش و آشوب های خیابانی از خواب برنمی خیزیم. به همین دلیل است که موسسه ای تحت عنوان اقتصاد و صلح کار را آسان نموده و بر اساس یک سری شاخصه و آیتم، لیستی از کشورهای مطمئنی که می توان با خیال راحت بلیط سفر به آن ها را بخریم در اختیارمان قرار داده. حال در این مطلب می خواهیم لیستی از 10 کشور از آرام ترین و امن ترین سرزمین ها را برای تان برشماریم:

تجربه صلح و آرامش در سفر به کشورهای امن(بخش اول)

10- نروژ

نروژ طبق شاخص صلح جهانی، یکی از آرام ترین کشورهای جهان به شمار می رود. این کشور همانند سایر کشورهای اسکاندیناوی آمار پایینی در جرم و جنایت دارد. نروژ به دلیل سرمایه گذاری صحیحی که در فراوری نفت داشت، قرن گذشته را در اقتصاد قدرتمندی سپری کرد. پس جای تعجب ندارد که یکی از ثروتمندترین و گران ترین کشورهای جهان باشد. به دلیل استاندارد بالای زندگی و رفاه اجتماعی، این کشور واقعا یک مکان امن و راحت برای زندگی است و همچنین به دلیل طبیعت برجسته خود نیز مشهور می باشد و بنابراین برای گردشگران کشور جالبی است که ارزش دیدن دارد.

9- بلژیک

هرچند بلژیک واقعا کشور کوچکی است ولی یکی از بهترین و آرام ترین کشورهای جهان است. بروکسل پایتخت بلژیک از زمان سرانجام جنگ جهانی دوم تبدیل به مرکز سیاست جهانی جهان شد و در اصل مرکز اتحادیه اروپا نیز می باشد. مردم این کشور از سطح بالای استاندارد زندگی، آموزش با کیفیت و البته سطح بالای خدمات بهداشت و درمان بهره مند هستند. بلژیک با توجه به معماری باشکوه، بناهای تاریخی و هنری یکی از بهترین انتخاب ها برای علاقه مندان به تاریخ است.

8- ژاپن

ژاپن یک کشور آسیایی دوست داشتنی با فرهنگی فوق العاده است و یکی از آرام ترین کشورهای جهان به شمار می رود. شهرت مردم ژاپن به خوش اخلاقی و سعی و تلاش است. صداقت، ادب و رفتار محبت آمیز از شاخصه های مردم این کشور می باشد. آنها همچنین بسیار منظم و سازمان یافته هستند و معمولا به مصالح جامعه بیش از مصالح خود بها می دهند. شاید به همین دلیل است که مردم این کشور یکی از پیشرفته ترین و توسعه یافته ترین جوامع را با بهترین فناوری و یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان را داشته باشند. مناظر طبیعی بی نظیر، معابد باستانی و بناهای تاریخی این کشور نیز از جمله جاذبه های دیگری است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید.

7- کانادا

کانادا با داشتن یکی از بالاترین سطح استانداردهای زندگی، یکی دیگر از کشورهای امن و آرام جهان محسوب می گردد. کانادا به دلیل اقتصاد پویا، مزایای شغلی و البته پتانسیل های فرهنگی، مقصد بسیاری از مهاجران جهان است. در سال 1971 کانادا بطور رسمی یک کشور چند فرهنگی شد؛ جایی که مردم با فرهنگ های مختلف از حقوق و آزادی برابر مساوی برخوردارند. این امر باعث از بین رفتن تبعیض ها شد و سطح احترام متقابل اجتماعی را بالا برد. بگونه ای که وقتی به کانادا سفر می کنید احساس می کنید در وطن خود هستید. افرادی که تازه به این کشور وارد می شوند از خدمات ضروری رایگان مانند کلاس های یادگیری زبان و کارگاه های آموزشی برخوردار می شوند. به همین دلیل است که بسیاری از مهاجران، کانادا را بعنوان مقصد خود بر می گزینند. کانادا همچنین معمولا از مناقشات نظامی دوری می نماید و هزینه زیاید برای مصارف نظامی اختصاص نمی دهد. این کشور مناظر طبیعی زیبایی هم دارد که سالیانه گردشگران زیادی برای دیدن آن ها به این کشور سفر می نمایند.

6- فنلاند

فنلاند به لطف طبع آرام و متین مردمش از جمله کشورهای آرام و صلح دوست جهان محسوب می گردد. البته نیروهای نظامی این کشور معمولا در نقاط مختلف جهان از جمله لیبی و پاکستان، درگیر فعالیت های صلح طلبانه هستند. این کشور در امر آموزش و بهداشت سرمایه گذاری های گسترده ای نموده است که منجر به شکل گیری استانداردهای بالایی در زندگی مردم، بالا رفتن سطح امید به زندگی و سطح سواد شده است. همچمنین سیستم آموزشی کشور فنلاند یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان شناخته شده است. این کشور تبعیض جنسیتی، اختلاف طبقاتی و فساد پایینی دارد. مردم فنلاند نسبت به سایر ملل جهان، رضایت بیشتری از زندگی خود داشته و امیدشان به آینده بالاتر است.

منبع: الی گشت

به "تجربه صلح و آرامش در سفر به کشورهای امن(بخش اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه صلح و آرامش در سفر به کشورهای امن(بخش اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید