ترفندی برای دور کردن کرونا از سبزیجات

به گزارش وبلاگ ورامین، یک فوق تخصص عفونی نحوه ضدعفونی کردن سبزیجات به منظور پیشگیری از کرونا را شرح داد.

ترفندی برای دور کردن کرونا از سبزیجات

به گزارش وبلاگ ورامین از باشگاه وبلاگ ورامین، جمال میرزایی، فوق تخصص عفونی در پاسخ به سوال نحوه ضدعفونی سبزیجات خریداری شده، گفت: محلول های ضدعفونی کننده در داروخانه ها گزینه مناسبی برای شسشتوی سبزیجات است.

ترکیب محلول های ضدعفونی کننده با آب سبزیجات راه حل موثری در جهت مهار ویروس کروناست.

سعی کنید میوه و سبزیجاتی انتخاب کنید که ظاهری سالم و بدون پوسیدگی داشته باشند. پس از ورود به منزل کیسه های میوه و سبزی را در جایی مخصوص و دور از دسترس بچه ها قرار دهید؛ به گونه ای که تماسی با سایر وسایل منزل نیز نداشته باشند.

پس از آنکه دست هایتان را به خوبی شستید، ظروف مخصوص حاوی مواد ضدعفونی کننده را درون سینک ظرف شویی قرار داده و میوه و سبزی را داخل آن بریزید. با گذشت زمان لازم بر حسب نوع ماده ضدعفونی کننده، میوه و سبزی را به خوبی آبکشی نموده و در سبد مخصوص قرار دهید.

با اتمام عملیات ضد عفونی کردن میوه و سبزی، کیسه های پلاستیکی را دور انداخته و سینک و محل قرار دادن کیسه های خرید را شسته یا ضد عفونی کنید.

به هیچ عنوان میوه و سبزی شسته نشده را درون یخچال قرار ندهید و در صورتی که پس از شست وشو آن ها را خورد نموده اید در ظرفی با درب بسته در یخچال بگذارید.

با اتمام کار دستگیره درب یخچال را ضد عفونی کنید و به یاد داشته باشید مصرف میوه و سبزی خام در بیرون از منزل در این روز های کرونایی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "ترفندی برای دور کردن کرونا از سبزیجات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفندی برای دور کردن کرونا از سبزیجات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید