تولید روزانه 10هزار ماسک چندلایه توسط یک شرکت دانش بنیان

به گزارش وبلاگ ورامین به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر مسعود حافظی، رئیس هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان در مورد ویژگی های این ماسک اظهار کرد: با اخذ مجوز از وزارت بهداشت و اداره کل تجهیزات پزشکی، ماسک های چهار و پنج لایه برای بیمارستان ها تولید می کنیم.

تولید روزانه 10هزار ماسک چندلایه توسط یک شرکت دانش بنیان

وی افزود: این ماسک به لحاظ طراحی و کیفیت مشابه ماسک N95 اما بدون سوپاپ است زیرا سوپاپ، بازدم فرد را به هوای بیرون ارسال می کند و چنانچه فرد استفاده کننده ناقل یا بیمار مبتلا به کرونا باشد بازدم آن ویروس را در هوا منتشر می کند، به همین دلیل در جلسه ای که در وزارت بهداشت داشتیم تصمیم گرفته شد که این ماسک با همان کیفیت اما بدون سوپاپ خروج بازدم تولید شود.

حافظی، کیفیت پارچه ماسک را مشابه ماسک N95 بیان نمود و گفت: لایه پارچه ای ماسک N95 از انتشار ویروس جلوگیری می کند. با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و نیاز جدی کادر درمانی به این محصول، در حال حاضر ماسک ها را به طور کامل تولید کرده و مستقیماً در بیمارستان ها توزیع می کنیم.

وی در مورد محدودیت و ظرفیت تولید این ماسک گفت: پارچه بکار رفته در لایه میانی این ماسک توسط شرکت تولید می شود به این شکل که مواد اولیه تامین شده توسط تجهیزات نساجی استان یزد به پارچه مورد نیاز تولید ماسک یا مدیا تبدیل می شود. بر این اساس می توانیم روزانه 10 هزار متر پارچه با عرض 160 متر تولید کنیم که ضمن تامین نیاز شرکت امکان عرضه آن به تولید کنندگان دیگر ماسک نیز وجود دارد.

رئیس هیات مدیره شرکت ادامه داد: در گذشته امکان تولید هزار عدد ماسک در روز را داشتیم و با کمی تغییرات این میزان به سه هزار عدد در روز افزایش یافته است و بعد از دریافت تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی و راه اندازی خط تولید این محصول که تا سرانجام هفته بهره برداری خواهد شد ظرفیت تولید ما به 10 هزار ماسک در روز افزایش خواهد یافت.

حافظی تسهیلات دریافت شده از صندوق نوآوری و شکوفایی را مفید ارزیابی کرد و گفت: یک میلیارد و 800 میلیون تومان از طریق صندوق پژوهش و فناوری استان یزد تسهیلات برای خرید تجهیزات، مواد اولیه و سرمایه در گردش دریافت کردیم و با این پول خط تولید ماسک را راه اندازی کرده و تا سرانجام هفته ظرفیت تولید را به 10 هزار ماسک در روز افزایش خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تولید روزانه 10هزار ماسک چندلایه توسط یک شرکت دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید روزانه 10هزار ماسک چندلایه توسط یک شرکت دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید