راز جادویی تیم کالدرون که کسی نمی داند!

به گزارش وبلاگ ورامین، تیم فوتبال پرسپولیس با شایستگی شهرداری ماهشهر را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی جام حذفی رسید.

راز جادویی تیم کالدرون که کسی نمی داند!

به گزارش، مدافع عنوان قهرمانی هر دو جام فوتبال ایران، در شرایطی از زمین تختی آبادان سربلند بیرون آمد که پیش از آن پنج برد متوالی دیگر نیز به دست آورده بود و حالا این فرصت را دارد که با پیروزی مقابل نساجی، به تنهایی در صدر جدول قرار گیرد.

در مقابل کننده ماهشهر، شاید پرسپولیسی ها انتظار نمایش تماشاگرپسندتری را داشتند. در بازی با سایپا، پارس جنوبی و... نیز هواداران پرسپولیس به کالدرون انتقاد کردند اما واقعیت این است که اگر آن ها یک قدم عقب بگذارند و شرایط تیم خود را بررسی کنند، بی تردید به سرمربی آرژانتینی نمره خوبی خواهند داد.

اما رازی که باعث شده پرسپولیس اغلب دقایق بازی از دروازه حریف دور باشد اما در خاتمه پیروزی را به دست آورد، چیست؟ پاسخ به این سوال آسان نیست و چه بهتر که پاسخ را گابریل کالدرون بدهد اما نگاهی به شش نمایش اخیر پرسپولیس یک واقعیت را نمایان می کند؛ سرخپوشان اولا تاکید ویژه به مالکیت توپ و دوما علاقه ویژه به حفظ توپ در زمین خودی دارند.

در همین بازی با شهرداری ماهشهر، شاگردان کالدرون مالکیت 69 درصدی را به ثبت رساندند اما به شکلی عجیب توپ بیشتر در زمین پرسپولیس بود! در مقابل پارس جم نیز این اتفاق رخ داد و شاید شگفت زده شوید اگر بدانید این یک الگوریتم در آمار بازی های پرسپولیس است. ثبت بیش از 50 درصد مالکیت توپ و حفظ آن در زمین خودی. آمار مالکیت توپ سرخ ها در مقابل گل گهر به بیش از 80 درصد هم رسید؛ آن هم در شرایطی که نزدیک به 40 درصد مسابقه در زمین این تیم سپری شد!

در شش بازی اخیر که همگی با پیروزی پرسپولیس خاتمه یافتند، تنها یک تیم توانست توپ و زمین را از پرسپولیس ببرد و آن هم علیرضا منصوریان بود. البته در خاتمه سنگین ترین شکست در همین بازی های اخیر را متحمل شد و شاید دلیل این برتری توپ و میدانی هم، گل های زودهنگام سرخپوشان بود.

اما یک پرسش مهم تر. پرسپولیس که توپ را در زمین خود نگه می دارد و تمایل خاص به موقعیت سازی ندارد، چگونه حریفان را یکی پس از دیگری مغلوب می کند؟ چطور در شش بازی اخیر 11 گل زده و فقط یک گل خورده؟

پرسپولیسی ها گل های خود را با حداقل زمان سپری شده در زمین حریف به ثمر می رسانند و همچنین تلاش می کنند تا با کمترین تعداد پاس، از میانه میدان به یک سوم دفاعی حریف برسند. به دو گل بازی دیروز نگاه کنیم؛ گل اول که روی کرنر به دست آمد اما در صحنه گل دوم امیری در 71:46 وارد زمین شهرداری ماهشهر شد و در 71:55 علیپور توپ را به تور دروازه شهرداری چسباند، گلی که فقط با 5 لمس توپ در زمین حریف به دست آمد.

سرعت انتقال توپ در تیم پرسپولیس بسیار بالاست اما سرخ ها این را نه مدیون عناصر سرعتی، بلکه مرهون تمرینات و تاکتیک های گابریل کالدرون هستند که حتی با تغییر نفرات نیز تغییری در شرایط به وجود نمی آید. پاسخ پرسش نخست، تا حدی ساده بود اما جواب سوال آخری همان رازی است که برعهده حریفان پرسپولیس است اما حتی با یافتن جواب، آیا می توان مقابل کالدرونی که گفته راه پیروزیت را بلدم ایستاد؟

اگر برانکو در لیگ پانزدهم با نمایش سرعتی در زمین حریف و موقعیت سازی متعدد، فوتبال ایران را سورپرایز کرد، حالا کالدرون با سبک خود پیروز به این کار شده. برانکو توانست ایده خود را در طول 4 سال به پختگی برساند و 7 قهرمانی کسب کند، آیا کالدرون هم پیروز به این کار می شود؟ این یکی را دیگر نه ما و نه بررسیور حریفان پرسپولیس، هیچ کس نمی داند. این جزو اسرار سر به مهری است که زمان، پاسخش را خواهد داد.

منبع:ورزش سه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راز جادویی تیم کالدرون که کسی نمی داند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز جادویی تیم کالدرون که کسی نمی داند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید