ساخت شهرهایی که می توانند شنا کنند!

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، آب شدن یخ های قطبی و بالاآمدن آب دریاها و اقیانوس ها دیر یا زود باعث غرق شدن برخی شهرهای جهان خواهد شد. کارشناسان معتقدند شهرهایی مانند میامی، شانگهای و غیره ظرف کمتر از صدسال آینده به زیر آب فرو خواهند رفت.

ساخت شهرهایی که می توانند شنا کنند!

از همین رو معماری به نام Bjarke Ingels وعده داده که می تواند شهرهایی شناور بر روی آب با ثبات بالا بسازد که در آنها از فناوری های هوشمند و فرایند بازیافت کامل مواد استفاده شده باشد. این شهرها در واقع جزیره های متعدد شناور در آب هستند که از تمامی تسهیلات و امکانات موجود در شهرهای امروزی نیز برخوردار خواهند بود.

تأسیس چنین شهرهایی زندگی را بر روی دریاها به طور دائمی برای انسان ها ممکن می کند. شهری که بدین شکل طراحی می شود به اندازه سه زمین فوتبال مساحت دارد و می تواند حدود 300 نفر را در خود جای دهد. همچنین می توان مجموعه ای از این شهرها را با پل ها و نیز از طریق وسایل نقلیه آبی به یکدیگر متصل کرد تا در مجموع بتوان شهر بزرگ تری با 10 هزار نفر جمعیت به وجود آورد.

ایده اولیه این طرح مربوط به مارک کالینز چن است که قبلاً وزیر جهانگردی کشور پولینزی بوده است. این کشور کوچک متشکل از بیش از هزار جزیره است که در اقیانوس آرام پراکنده هستند. این کشور هم ظرف یکی دو دهه آینده به زیر آب فرو می رود و لذا به دنبال راه حلی برای نجات ساکنان خود است.

Bjarke Ingels که یک معمار دانمارکی است برای تسهیل کشاورزی در این شهرهای آبی نیز به فکر ساخت مزارعی عمودی افتاده که حداقل فضا را اشغال کنند. همچنین برای تهیه آب شرب هم از دستگاه های آب شیرین کن پیشرفته در مقیاس گسترده استفاده خواهد شد. همچنین کل این شهرها به لوله های خاص تخلیه زباله و انتقال آنها به مراکز بازیافت مجهز می شوند.

قرار است این ایده در نشست آینده UN-Habitat که یکی از زیرمجموعه های سازمان ملل بوده و در زمینه حل مسائل مربوط به اسکان انسان ها بر روی زمین فعالیت می کند، بررسی شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ساخت شهرهایی که می توانند شنا کنند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت شهرهایی که می توانند شنا کنند!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید