صالحی امیری: حضورم در فدراسیون فوتبال مزاح رسانه ای است و جدی نگیرید

به گزارش وبلاگ ورامین، رئیس کمیته ملی المپیک گفت: حضورم در فدراسیون فوتبال را جدی نگیرید، من تعهد اخلاقی دارم که 4 سال در کمیته ملی المپیک باشم.

صالحی امیری: حضورم در فدراسیون فوتبال مزاح رسانه ای است و جدی نگیرید

به گزارش وبلاگ ورامین، سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه بدرقه کاروان اسکی اعزامی ایران به المپیک جوانان 2020 و در جمع وبلاگ ورامین گفت: اسکی نیاز به برنامه ریزی بیشتری دارد. برای توسعه اسکی باید قدم های بزرگ تری برداریم، با این امکانات و شرایط نمی توانیم با حریفان بزرگ بین المللی رقابت کنیم. سیاست وزارت ورزش، کمیته و فدراسیون باید توسعه اسکی است. ما از این رشته حمایت می کنیم و اسکی را توسعه خواهیم داد. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش تصمیم گرفته است هر چه در توان دارند برای المپیک بگذارند.

وی تاکید کرد: انتظار نتیجه از ورزشکارانمان در المپیک زمستانی را نداریم. اسکی می تواند در المپیک 2024 و سپس 2028 ظرفیت های زیادی را برای مان ایجاد کند.از مربیان می خواهم که در مسابقات به شما فشار نیاورند چون اولویت ما سلامتی ورزشکاران است. نباید انتظارات زیادی از این کاروان داشته باشیم چون انگیزه آن ها حضور در رقابت هاست و رقبای بزرگی دارند.

صالحی امیری گفت: تجهیزانی که در حوزه قهرمانی استفاده می شود، باید استاندارد بین المللی را داشته باشند. باید به سمت تجهیزات داخلی برویم اما با شرط اینکه استانداردها را داشته باشد اما الان در اسکی باید تجهیزات را خریداری کنیم. برای لوزان مسئله ای در تجهیزات نداریم و شرایط به نحوی است که این تجهیزات به روز شود. باید بنابر توصیه رهبر معظم انقلاب به سمت تجهیزات داخلی برویم.

وی در پاسخ به مسائل سالن بسکتبال شرح داد: با وزیر ورزش در خصوص بسکتبال صحبت کردیم و نظرشان حمایت جدی از این رشته ورزشی است.

رئیس کمیته ملی المپیک درباره سفرش به لوزان با وزیر ورزش گفت: پیام روشن این است که در ایران وفاق وجود دارد. این یک حرکت جدیدی است و تلاش می کنیم تا کمک های لازم را بگیریم و موانع را در راستا فدراسیون ها برطرف کنیم.

صالحی امیری درباره لباس کاروان ایران خاطرنشان کرد: طرح های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. از بین ورزشکاران مرد صمد نیکخواه بهرامی و از بین بانوان مهسا جاور، حضور داشتند. طراحان بنام کشور هم شرکت داشتند تا لباس المپیک مشخص شود. متاسفانه فرمت و شکل ثابتی نداریم و باید به سمت ساختار واحد حرکت کنیم.

وی در خصوص جلسه امروز با وزیر ورزش و ارتباط آن با اتفاقات فدراسیون فوتبال گفت: ما در این جلسه در خصوص فوتبال بحثی نداشتیم و موضوعات مربوط به کارهای جاری بود. یکی از موضوعات مربوط به آمادگی تیم ها برای المپیک و همچنین اسکی بود و از یکی از ورزشگاه ها هم بازدید کردیم.

رئیس کمیته ملی المپیک درخصوص تاثیر استعفای تاج بر برنامه های تیم فوتبال امید شرح داد: شب گذشته و امروز با استیلی صحبت هایی داشتم. مراسم بدرقه آنها هم چهارشنبه برگزار می شود.

وی در ادامه به سه نکته در خصوص تیم امید اشاره کرد و یادآور شد: نکته اول اینکه این تیم نیاز داشت بازیکنانش را از باشگاه ها بگیرد. در این خصوص مسائلی وجود داشت و انسجام تیمی فراهم نشد.استیلی و کادر فنی تلاش کردند آمادگی ایجاد شود. نکته دوم اینکه ما با ازبکستان، چین و کره جنوبی هم گروه هستیم که حریفان جدی ما هستند و برای عبور از آنها کار سختی داریم.کاملاً به صعود امیدواریم تا پس از نیم قرن کام ملت شیرین شود.

صالحی امیری سومین نکته در خصوص تیم امید را مربوط به منابع مالی و بودجه دانست و گفت: منابع مالی و بودجه موضوع دیگری بود که در این خصوص جلسات مشترکی برگزار کردیم و تعهد شد نیازهای مالی تیم امید فراهم شود. وزارت ورزش یک میلیارد کمک کرد ما و فدراسیون فوتبال کمک هایی را به تیم امید خواهیم داشت تا تیم بدون دغدغه اعزام شود.

صالحی امیری در خصوص احتمال نامزد شدنش برای ریاست فدراسیون فوتبال شرح داد: اینها مزاح رسانه ای است و آنها را جدی نگیرید. من تعهد اخلاقی دارم که 4 سال در کمیته ملی المپیک باشم. دو سال از حضور من در کمیته گذشته است من بر اساس برنامه حاضر شده و هیچ برنامه دیگری جز کمک به فدراسیون ها نداریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "صالحی امیری: حضورم در فدراسیون فوتبال مزاح رسانه ای است و جدی نگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: حضورم در فدراسیون فوتبال مزاح رسانه ای است و جدی نگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید