قهوه، چه فایده ای دارد؟

به گزارش وبلاگ ورامین، بسیاری از مردم دنیا مصرف قهوه را در اولین روز از ماه اکتبر که به نام روز دنیای قهوه نام گذاری شده است را ترجیح می دهند و این روز را جشن می گیرند.

قهوه، چه فایده ای دارد؟

قهوه یکی از نوشیدنی های پرطرفدار در میان مردم جهان است که هز یک به شیوه ای خاص آن را درست می نمایند و در بسیاری از کشور ها مردم بر حسب عادت، روز خود را با این نوشیدنی آغاز می نمایند. قهوه دارای کافئین است. این ماده شیمیایی سبب افزایش فعالیت قلب می گردد و رگ های بدن را باز و رگ های مغز را تنگ می نماید.

این ماده باعث افزایش تمرکز و فعالیت های مکانیکی بدن می گردد و شخص را برای مدتی طولانی بیدار نگاه می دارد. قهوه، اما می تواند به اعتیاد افراد نیز منجر گردد.سازمان صلیب سبز که در آلمان وظیفه پیشگیری از بیماری ها را به عهده دارد، اعلام نموده که قهوه به هیچ وجه ناسالم نیست و نوشیدن روزانه چهار فنجان قهوه به سلامتی افراد یاری می رساند. بر مبنای تحقیقات این سازمان، قهوه احتمال ابتلا به بیماری های پارکینسون، آلزایمر و بیماری های کبدی را کاهش می دهد.

از آنجایی که دانه های قهوه پس از بو دادن تنها مدت کمی رایحه و عطر خود را حفظ می نمایند، باید آن ها را در پاکت هایی محفوظ بسته بندی کرد. در چنین صورتی عطر قهوه تا 4 ماه حفظ می گردد. باز کردن بسته بندی و نگهداری قهوه در قوطی های سربسته فلزی چندان مناسب نیست، چرا که این جابجایی سبب می گردد که دانه های قهوه سریع تر عطر و بوی خود را از دست بدهند.یکی از گران ترین انواع قهوه در تایلند فراوری می گردد با نام قهوه سیاه Ivory دانه های این نوع قهوه را فیل ها می خورند و پس از چندی با مدفوع خود دفع می نمایند. این دانه های قهوه جمع آوری شده، سپس برشته و آسیاب می شوند.کاربران بسیاری از علاقه خود به مصرف قهوه و لذت بردن از این نوشیدنی پرطرفدار می گویند و، اما یکی از مضرات قهوه را عادت کردن به مصرف مداوم آن عنوان می نمایند. بعضی از کاربران نیز از مزیت و فزونی چای به قهوه بسیار می گویند و چای را هر حالت به قهوه ترجیح می دهند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: زندگی امروز

به "قهوه، چه فایده ای دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهوه، چه فایده ای دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید