اتهام های بی اساس الجبیر علیه ایران در ارتباط با حمله آرامکو

به گزارش وبلاگ ورامین، وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه طی اظهاراتی بی اساس، ایران را متهم به دست داشتن در حمله آرامکو دانست.

اتهام های بی اساس الجبیر علیه ایران در ارتباط با حمله آرامکو

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورامین، عادل الجبیر وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه، عصر شنبه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی العربیه، گفت: ما گزینه های مختلفی در زمان مناسب برای پاسخ به حمله آرامکو داریم... از جمله چندین گزینه دیپلماتیک، قانونی و امنیتی.

الجبیر اضافه نمود: حمله به شرکت نفتی آرامکوی سعودی بی سابقه بود و تدابیری که بعد از انجام تحقیقات اتخاذ خواهیم کرد را آنالیز می کنیم.

این دیپلمات سعودی با متهم کردن ایران به دست داشتن در حمله آرامکو، از آنچه آن را عدم موضع گیری قوی جامعه جهانی علیه ایران خواند، انتقاد کرد و مدعی شد که این امر، به رفتارهای خصمانه این کشور دامن می زند.

وی در ادامه گفت که کشورش انتظار دارد کشورهای اروپایی موضع قاطعانه علیه ایران اتخاذ نمایند.

الجبیر گفت: پادشاهی سعودی از جامعه بین المللی می خواهد تا مسئولیت محکوم کردن کسانی که پشت این حمله هستند را انجام دهد و موضعی قاطع و روشن علیه این رفتار بی ملاحظه اتخاذ نمایند که اقتصاد جهانی را تهدید می نماید.

وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه با بیان این که کشورش در بالاترین سطح در تماس مستحکم و مستمر و نیز هماهنگی با واشنگتن درباره ایران است، گفت: دولت ترامپ به وسیله تحریم ها موضعی قوی علیه ایران گرفته است.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن، شنبه هفته گذشته در بیانیه ای گفت یگان پهپادی ارتش یمن عملیات نظامی گسترده ای با 10 پهپاد اجرایی نموده و دو پالایشگاه نفت بقیق و خریص را هدف قرار داد.

وی متذکر شد، عملیات مذکور در چارچوب حق طبیعی و مشروع ما در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره 5 ساله یمن انجام شده است.

این در حالی است که واشنگتن و ریاض در کوشش برای نادیده دریافت توانمندی های نظامی انصارالله، ادعا می نماید ایران در حملات به آرامکو مشارکت داشته است؛ اتهامی که مقام های ایرانی قویا آن را رد می نمایند.

حمله به تاسیسات نفتی آرامکو به قدری شدید بود که منجر به توقف 5 میلیون و 700 هزار بشکه یا نیمی از فراوری نفت عربستان شد. ریاض مدعی شده که یک سوم از ظرفیت فراوری نفت خود را جبران نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اتهام های بی اساس الجبیر علیه ایران در ارتباط با حمله آرامکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام های بی اساس الجبیر علیه ایران در ارتباط با حمله آرامکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید