اخبار سیاسی

افزایش ذخایر اورانیوم 4.5 درصدی ایران به بیش از 1300 کیلوگرم

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: گزارش جدید آژانس درخصوص برجام، حاکی از تداوم فعالیت های راستی آزمایی آژانس بوده و نیز اقدامات ایران در اجرای تصمیمات خود مبنی بر تعلیق تعهدات برجامی را به تصویر می کشد.

15 مرداد 1399

توفان توئیتری در برابر نژادپرستان آمریکایی

خبرنگاران - گروه بین الملل: از الهان عمر و رجب طیب اردوغان گرفته تا میشائیل بالاک ستاره نه چندان قدیمی فوتبال آلمان و جرمی کوربین رهبر سابق حزب کارگر انگلیس، با انتشار پیغام هایی در توئیتر، ناخودآگاه موجب شدت دریافت توفانی شده اند که در واکنش به قتل فجیع...

11 مرداد 1399

روحانی: ایران آماده برقراری سیستم تهاتر کالا با قزاقستان است

روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان، روابط دو کشور را به عنوان دو دوست، همسایه و برادر، رو به توسعه دانستند و از آمادگی برای سیستم تهاتر کالا با قزاقستان تاکید کردند.

5 مرداد 1399

درخواست سازمان ملل برای توقف فوری درگیری ها در لیبی

جانشین فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی پیامدهای طولانی تر شدن جنگ میان نیروهای دولت وفاق ملی لیبی با تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی را بر غیرنظامیان به خصوص در شرایط شیوع کرونا برشمرد و توقف فوری آن را خواستار شد.

4 مرداد 1399

عدم اختصاص خوابگاه به دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه خوارزمی

معاون دانشجویی دانشگاه خوارزمی گفت: از آن جایی که شرایط کنونی مطلوب نیست به دانشجویان مقطع دکتری خوابگاه اختصاص نخواهیم داد.

3 مرداد 1399

عراق، معین زمان رای گیری برای پست های خالی کابینه الکاظمی

یک نماینده فراکسیون سائرون در مجلس عراق از تعیین زمان رای گیری برای نامزدهای تصدی پست های خالی دولت جدید این کشور اطلاع داد.

31 تیر 1399

سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص 2.5 برابر شد

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: به رغم چالشهای پشت سرگذاشته شده در 2سال اخیر، سهم ⁧اقتصاد دیجیتال⁩ از تولید ناخالص داخلی، با رشد حدود 2برابری، به 6.5 درصد رسید.

31 تیر 1399

تقدیر وزیر بهداشت از پرستاری که مراسم ازدواجش را به تعویق انداخت

وزیر بهداشت از نسیم شوستری پرستاری که مراسم ازدواج خود را به دلیل خدمت رسانی به بیماران کرونا در بیمارستان فیروزآبادی به تعویق انداخت، تقدیر کرد.

20 تیر 1399

خبرنگاران احکام جرایم قاچاق کالا و ارز مطابق قانون مجازات اسلامی صادر می گردد

تهران-خبرنگاران- مجلس شورای اسلامی مصوب کرد تمامی احکام و قواعد عمومی مربوط به جرائم و تخلفات موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به غیر از موارد پیش بینی شده، مطابق قانون مجازات اسلامی صادر گردد.

16 تیر 1399

نخستین سفر خارجی الکاظمی به کجا خواهد بود؟

در خبرها آمده است که دفتر مصطفی الکاظمی گفت که ولیعهد سعودی از نخست وزیر جدید عراق برای سفر به عربستان دعوت کرده است. سید رضا الغرابی تحلیلگر مسائل غرب آسیا اولین سفر خارجی نخست وزیران پیشین عراق را برشمرد.

16 تیر 1399

زندگی در طولانی ترین قرنطینه دنیا چگونه است؟

در ماه اگوست سال 2019 میلادی، دولت هند در اقدامی نژادپرستانه خودمختاری منطقه مسلمان نشین کشمیر را سلب و با قطع ارتباطات و اعمال محدودیت های تردد، این منطقه را در قرنطینه سخت قرار داد. در اوایل سال 2020 این محدودیت ها در آستانه کاهش بود که با مشاهده نخستین...

14 تیر 1399

ربیعی: پایتخت نشینان در همراهی پروتکل های بهداشتی همکاری کمتری داشتند ، بازگشایی اصناف به غیر از اصناف پر ریسک با حفظ پروتکل های بهداشتی

ربیعی گفت: 83 درصد از ایرانی ها با پروتکل های بهداشتی همراهی داشتند که پایتخت نشین ها از متوسط کشوری پایین تر هستند و این درصد در تهران 63 درصد بوده و ما باید بتوانیم با حفظ جان اقتصاد را هم حفظ کنیم.

11 تیر 1399

محورهای رایزنی وزرای خارجه ترکیه و روسیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه امروز سه شنبه با سرگئی لاوروف همتای روسیه ای خود به صورت تلفنی رایزنی کرد.

6 تیر 1399

عدم محدودیت زمانی برای دریافت تسهیلات کرونایی

سخنگوی ستاد تسهیلات کرونا گفت: افرادی که تسهیلات کرونایی را دریافت نکرده اند تا زمانی که کرونا هست می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نمایند و زمان خاصی برای آن درنظر گرفته نشده است.

4 تیر 1399

سعدی، جامع ترین سخن گوی فرهنگ ایرانی است

به گزارش خبرنگاران محمد دهقانی استاد زبان و ادبیات فارسی گفت: دشمنان سعدی، او را مخرب فرهنگ ایرانی می دانند و دوستانش او را معلم و مقوم این فرهنگ به شمار می آورند. درواقع سعدی نه آن تصویری است که دشمنانش بیان می نمایند نه ستایش هایی است که دوستانش می گویند....

28 خرداد 1399

خبرنگاران جانسون از مسلمانان انگلیس خواست در ماه رمضان، قرنطینه را رعایت نمایند

لندن - خبرنگاران - نخست وزیر انگلیس ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان، از مسلمانان این کشور خواست تا شرایط قرنطینه را رعایت نمایند.

28 خرداد 1399

ثبت ابتلا به کرونا در 75 درصد انبارهای آمازون در آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، گزارشی جدید از شرایط کارگران آمازون نشان می دهد در بیش از نصف انبارهای این شرکت در آمریکا موارد ابتلا به کووید 19 ثبت شده است. در این گزارش پیش بینی شده طی هفته های آینده ویروس با سرعت زیادی میان کارگران منتشر می گردد.

26 خرداد 1399

ماجرای لغو مجوز پرواز های ماهان ایر در فرودگاه های اسپانیا، آمریکا پشت پرده ماجراست

عمر کوتاه پرواز های تهران به بارسلونا، با لغو ناگهانی مجوز فرود پرواز های ماهان ایر در اسپانیا به خاتمه رسید، اما منابع مطلع فرودگاهی در اسپانیا می گویند آمریکا در پشت این ماجرا قرار گرفته است.

20 خرداد 1399

استقبال آمریکا از توافق گروه های عراقی برای تشکیل دولت

وزیر امور خارجه آمریکا امروز (دوشنبه) تأکید کرد که کشورش از توافق های به دست آمده در بین گروه های شیعه، سنی و کرد عراق برای تشکیل یک دولت جدید استقبال می نماید.

17 خرداد 1399

بوریس جانسون به بخش عمومی منتقل شد

نخست وزیر انگلیس که از روز دوشنبه به علت وخیم شدن حالش به بخش مراقبت های ویژه منتقل شده بود با بهبودی نسبی به بخش عمومی انتقال یافته است.

12 خرداد 1399
تعداد: (140)