احتمال ابتلا به دیابت در کدام مشاغل بیشتر است؟

به گزارش وبلاگ ورامین، بر اساس نتایج تحقیقات محققان سوئدی، احتمال ابتلا به دیابت در افراد با مشاغل مختلف به دلیل سبک زندگی کاری، متفاوت است.

احتمال ابتلا به دیابت در کدام مشاغل بیشتر است؟

به گزارش، محققان اظهار کردند: اولین گام در پیشگیری از ابتلا به دیابت فعالیت بدنی است.

دکتر صوفیا کارلسون، از موسسه پزشکی محیط زیست کارولینسکا در استکهلم اظهار کرد: هدف از این تحقیق معین جمعیت شاغل مبتلا به دیابت بر اساس شغل و محیط کاری بود.

بر اساس آمار موجود حدود 7 درصد از بزرگسالان سوئدی و 4.2 درصد از جمعیت شاغل، به دیابت مبتلا هستند.

این گروه بیش از 4/5 میلیون شهروند سوئدی متولد بین سال های 1937 تا 1979 که بین سال های 2001 تا 2013 استخدام شده بودند، را مورد آنالیز قرار داد.

نتایج این تحقیق نشان داد، میزان ابتلا به دیابت در مشاغل مختلف متفاوت است و در مردان بین 2.5 تا 8.8 درصد و در زنان از 1.2 درصد تا 6.4 درصد بود.

به عنوان مثال، میزان ابتلا به دیابت در رانندگان مرد 8/8 درصد و در کارگران تولیدی 7.8 درصد و در متخصصان علوم رایانه 2.5 درصد اعلام شده است. این میزان در زنانی که کارگر تولیدی بودند 6.4 درصد، کارگران آشپزخانه 5.5 درصد و کارگران خدماتی 5.1 درصد بود و کمترین میزان در بین مدیران متخصص با میزان 1.2 درصد اعلام شده است.

کارلسون گفت: رانندگان، کارگران تولیدی و نیرو های خدماتی بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به دیابت بودند و علت اصلی آن ساعت کاری و تغییر های نامنظم کاری، استرس و زمان خواب است.

دکتر رونالد تاملر، استاد پزشکی و متخصص غدد درون ریز، دیابت و بیماری های استخوانی در دانشکده پزشکی Icahn نیویورک گفت: تاثیر مشاغل خاص در ابتلا به دیابت موثر و باید عوامل مرتبط با آن را کاهش داد.

وی گفت: در یک تحقیق بالینی در ایالات متحده در اوایل دهه 2000 نشان داد که اصلاح شیوه زندگی، خطر ابتلا به دیابت نوع دو را به نصف کاهش می دهد.

در تحقیقات پیشین در ایالات متحده، معین شد، رانندگان و کارگران با شیفت متغییر بیشتر در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند.

نتایج این تحقیق در نشست سالانه انجمن اروپایی تحقیقات دیابت ارائه و در نشریه Diabetologia منتشر شده است.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "احتمال ابتلا به دیابت در کدام مشاغل بیشتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ابتلا به دیابت در کدام مشاغل بیشتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید