خبرنگاران جانسون از مسلمانان انگلیس خواست در ماه رمضان، قرنطینه را رعایت نمایند

به گزارش وبلاگ ورامین، لندن - خبرنگاران - نخست وزیر انگلیس ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان، از مسلمانان این کشور خواست تا شرایط قرنطینه را رعایت نمایند.

خبرنگاران جانسون از مسلمانان انگلیس خواست در ماه رمضان، قرنطینه را رعایت نمایند

بوریس جانسون روز پنجشنبه با انتشار پیغامی در حساب توئیتری دفتر نخست وزیری نوشت: ماه رمضان سال جاری با سال های گذشته متفاوت است. در این ماه لازم است که با در خانه ماندن و حمایت از سازمان ملی بهداشت ، جان خود و مردم را حفظ کنیم.

همچنین وزیر بهداشت انگلیس امروز در کنفرانس خبری روزانه دولت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به مسلمانان تبریک گفت و از آنها خواست تا از شرکت در مساجد و آیین مذهبی مربوط به این ماه اجتناب نمایند.

وی اضافه نمود که از اهمیت گردهمایی مسلمانان در این ماه و سختی شرایط قرنطینه آگاه است اما برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گزینه دیگری وجود ندارد.

کی یر استارمر رهبر جدید حزب کارگر انگلیس نیز با انتشار پیغام تصویری در توئیتر گفت: رمضان سال جاری به دلیل کرونا با گذشته متفاوت است. خانواده ها کنار یکدیگر نیستند و روزه داران نمی توانند نمی توانند مسجد بروند و افطار نمایند.

او همچنین از مسلمانانی که در بخش های کلیدی جامعه از جمله سازمان بهداشت این کشور در این شرایط حیاتی خدمت می نمایند قدردانی کرد و به تمام مسلمانان فرا رسیدن این ماه را تبریک گفت.

دولت انگلیس از 4 فروردین گذشته برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، با اعلام شرایط اضطراری، مقررات منع رفت و آمد را به اجرا گذاشت. بر اساس این مقررات تمام مساجد، کنیسه ها، کلیساها، سالن های ورزشی، مدارس و آرایشگاه ها تعطیل شدند. دولت همچنین اختیارات ویژه ای را به پلیس این کشور واگذار نموده تا با متخلفین مطابق با قوانین ویژه ای که در این زمینه تبیین شده، برخورد کند.

انگلیس دوره اوج همه گیری کرونا را سپری می نماید و طبق آخرین آمار منتشر شده بیش از 18 هزار جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران جانسون از مسلمانان انگلیس خواست در ماه رمضان، قرنطینه را رعایت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جانسون از مسلمانان انگلیس خواست در ماه رمضان، قرنطینه را رعایت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید