سرما پای حیات وحش را به روستاهای کوهستانی باز می کند

به گزارش وبلاگ ورامین، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم گفت: با آغاز فصل سرما ممکن است حیات وحش در روستاهای کوهستانی رویت شود.

سرما پای حیات وحش را به روستاهای کوهستانی باز می کند

به گزارش وبلاگ ورامین به نقل از ایسنا، غلامرضا عباسی اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی طارم استان زنجان در هنگام بارش برف و برودت هوا، حیات وحش مناطق تحت مدیریت سازمان از بالادست مناطق (ارتفاعات) به پایین دست که نسبتاً آب و هوای گرمسیری داشته و برف گیر نیست و علوفه و تغذیه کافی برای حیات وحش وجود دارد، حرکت می کند.

وی با بیان این که طبق روال سال های گذشته امسال نیز علوفه کافی برای مواقع بحرانی ذخیره شده است، ادامه داد: با بارش برف و پوشیده شدن مراتع از برف، توزیع علوفه در مناطق مورد نیاز انجام خواهد شد.

این مسئول با اشاره به این که با توجه به آغاز فصل سرما احتمال جابه جایی و گذار حیات وحش وجود دارد، شرح داد: از همه مردم و دوست داران محیط زیست تقاضا می شود هوای حیات وحش مناطق را داشته باشند و این ارگان را در امر حفاظت بهتر از محیط زیست که متعلق به همه جامعه است، یاری کنند.

وی با بیان این که با بارش های سنگین احتمال رویت حیات وحش در اطراف روستاهای کوهستانی، امری طبیعی است، یادآور شد: مردم در صورت رویت گونه های وحشی نباید هیچ گونه عکس العملی در جهت شکار انجام دهند، بلکه مراتب را به نزدیک ترین محیط بانی اطلاع دهند تا در زمان کم مأموران اعزام شوند.

عباسی تاکید کرد: این حیوانات هیچ گونه خطری ندارند و تنها برای پناه یا یافتن غذا و سرپناه به روستاهای کوهستانی می آیند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست طارم با اشاره به قرارگیری منطقه شکارممنوع خرمنه سر و وجود گونه هایی مانند کل و بز در این منطقه، تاکید کرد: تأمین علوفه گونه های حیات وحش نقاط حفاظت شده استان در روزهای سرد سال همواره یکی از موضوعات مهم در بخش محیط زیست استان است.

منبع: همشهری آنلاین

به "سرما پای حیات وحش را به روستاهای کوهستانی باز می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرما پای حیات وحش را به روستاهای کوهستانی باز می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید