قیمت نفت به بالاترین سطح چند هفته ای افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، درحالی که با وحشت خریداران از تحریم های آمریکا، صادرات نفت ایران کاهش یافت و میزان ذخایر انبارهای نفت و بنزین آمریکا افت کرد، قیمت نفت خام بیش از 1 درصد جهش کرد؛ برنت به بالاترین سطح 7 هفته ای خود رسید و نفت آمریکا هم بالاترین قیمت 3 هفته ای خود را ثبت کرد.

قیمت نفت به بالاترین سطح چند هفته ای افزایش یافت

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت 1.19 دلار یا 1.6 درصد جهش کرد و در 77.14 دلار بسته شد. این شاخص نفتی در معاملات امروز به 77.41 دلار هم رسید که بالاترین قیمت آن از 11 جولای تا کنون است.

نفت خام آمریکا 98 سنت یا 1.4 درصد بالاتر، در قیمت 69.51 دلار برای هر بشکه بسته شد. این شاخص هم در معاملات امروز قیمت 69.75 دلار را ثبت کرد که بالاترین قیمت آن از 7 آگوست تا کنون است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا خاطرنشان کرد که میزان ذخایر نفت خام انبارهای تجاری این کشور در هفته گذشته 2.6 میلیون بشکه کاهش یافته که خیلی از مقدار 686000 بشکه کاهشی که تحلیل گران رویترز پیش بینی نموده بودند، بیشتر است.

اندرو لیپو، رییس اتحادیه نفتی لیپو، گفت: قیمت های نفت امروز با افت میزان ذخایر انبارهای آمریکا تقویت شد. صادرات در حال افول ایران و کاهش صادرات ونزوئلا به علت آسیب دیدن پایانه های نفتی این کشور، هم باعث بالا رفتن قیمت ها شد.

تحلیل گران می گویند قیمت های نفت با نشانه هایی از این که صادرات نفت ایران سریع تر از آن چه قبلا پیش بینی می شد در حال کاهش است، افزایش یافته اند.

داده های اولیه تجاری تامپسون رویترز نشان می دهد که صادرات ماهیانه نفت و میعانات ایران در ماه آگوست برای اولین بار از آوریل 2017 تا کنون کمتر از 70 میلیون بشکه خواهد شد.

قبل از 4 نوامبر که تاریخ اجرایی شدن تحریم های نفتی ضد ایرانی آمریکاست، بسیاری از خریداران نفت خام، واردات خود از ایران، سومین تولیدکننده بزرگ اوپک، را کاهش داده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قیمت نفت به بالاترین سطح چند هفته ای افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با قیمت نفت به بالاترین سطح چند هفته ای افزایش یافت

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید