اسپوتنیک: تحریم های نفتی ونزوئلا به ضرر آمریکا است

تهران - خبرنگاران - مرکز انرژی اسکولکوو روسیه پیش بینی کرد که تحریم های نفتی علیه ونزوئلا در مرحله نخست به زیان آمریکا بوده چرا که پالایشگاه های نفتی این کشور با کمبود مواد اولیه روبه رو خواهند شد.

اسپوتنیک: تحریم های نفتی ونزوئلا به ضرر آمریکا است

­به گزارش شنبه شب خبرنگاران به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک، براساس داده های اطلاعاتی مرکز انرژی اسکولکوو، در پی توافق کاهش فراوری کشورهای عضو و غیرعضو اوپک برای کاهش فراوری و اقدام آمریکا برای تحریم نفت ایران و ونزوئلا، بازار دنیای با خطر کمبود نفت سنگین روبه رو می گردد.

اسپوتنیک ادامه داد که این افزایش قیمت نفت خام، فعالیت پالایشگاه ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

بر این اساس، پالایشگاه هایی که قرار است نفت سنگین را پالایش نمایند، نمی توانند خیلی سریع برای ادامه فعالیت خود به نفت سبک روی آورند زیرا این تغییر رویکرد به سرمایه گذاری و زمان احتیاج دارد.

همچنین بسیاری از پالایشگاه های مستقر در خلیج مکزیک به واردات نفت سنگین به ویژه نفت ونزوئلا وابسته هستند.

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران مالی معتقدند که در کوتاه مدت تحریم های واردات نفت ونزوئلا تاثیر منفی بر پالایشگاه ها به ویژه پالایشگاه های آمریکایی خواهد داشت.

بحران سیاسی در ونزوئلا و اقدام اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر تحریم شرکت ملی نفت این کشور، مانع از کاهش بهای نفت در بازارهای دنیای شده است.

با وجود آنکه ظرفیت فراوری نفت ونزوئلا به سبب تحریم های آمریکا به شدت کاهش یافته است، اما کاراکاس همچنان یکی از بازیگران مهم در بازارهای نفتی دنیا محسوب می گردد.

تحریم واردات نفت ونزوئلا از سوی آمریکا همیشه یکی از ابزارهای مهم واشنگتن برای مقابله با دولت کاراکاس بوده است.

بر این اساس، دولت ترامپ در بحبوحه بحران سیاسی در ونزوئلا اظهار داشت، شرکت نفت دولتی این کشور (PDVSA) را تحریم می نماید.

استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا گفت: راه برطرف تحریم ها علیه شرکت نفت ونزوئلا انتقال سریع حکومت به رئیس جمهوری موقت (گوایدو) یا به دولتی است که بصورت دمکراتیک انتخاب شده باشد.

خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت در ونزوئلا ، چندی پیش خود را به عنوان رئیس جمهوری دولت موقت این کشور معرفی و سوگند یاد کرد.

ترامپ رئیس جمهوری آمریکا فوری از رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا حمایت کرد و او را به رسمیت شناخت اما ارتش ونزوئلا وفاداری خود را به مادورو همچنان حفظ نموده است.

شبد**اروپام**9041**

منبع: ایرنا

به "اسپوتنیک: تحریم های نفتی ونزوئلا به ضرر آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپوتنیک: تحریم های نفتی ونزوئلا به ضرر آمریکا است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید