جامعه جهانی باید ثابت کند مانع یک جانبه گرایی آمریکا است

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در دیدار اونگ کنگ یانگ سفیر اکرودیته سنگاپور در تهران با اشاره با آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری های همه جانبه با این کشور در سطوح کارشناسی و مقامات تصمیم گیرنده، گفت: ایران تهدیدی برای هیچ یک از کشورهای منطقه نیست و آمادگی تعامل منطقی با همه کشورهای منطقه را داریم.

جامعه جهانی باید ثابت کند مانع یک جانبه گرایی آمریکا است

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور بر پایبندی کشورمان به توافق هسته ای تاکید نمود و اضافه نمود: آمریکا برای حفظ منافع خود، همه کشورها را تهدید می نماید اما جامعه دنیای باید ثابت کند به تعهدات خود پایبند و مانع یک جانبه گرایی آمریکاست.

ذوالفقاری با بیان اینکه تحریم های غیر قانونی آمریکا علیه ایران موجب فشار به تجار و سایر کشورها برای تعامل با ایران است، ادامه داد: کوشش ایران در حوزه اقتصادی این است که در آینده تحت تاثیر این اتفاقات قرار نگیرد و تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی استفاده از این فرصت برای اصلاح امور اقتصادی است.

وی توضیح داد: هدف آمریکا از ترویج ایران هراسی فروش سلاح های خود و تصاحب ثروت کشورهای منطقه و ترتیبات سیاسی در راستای منافع خود است؛ در حالی که آمریکایی ها می دانند ایران در مبارزه با تروریسم جدی است و هرگز به دنبال سلاح هسته ای نبوده و تهدیدی برای هیچ یک از کشورهای منطقه نمی باشد، اما با عملیات روانی و اقدامات مستقیم و غیر مستقیم روند بی ثباتی در منطقه را پیگیری می نماید.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اضافه نمود: جنگ های منطقه به دلیل حمایت آمریکا و متحدانش از این مناقشات استمرار یافته و در شرایط کنونی دنیا متاسفانه ساز و کاری در نظام بین الملل برای انتها این جنگ ها وجود ندارد.

وی همچنین از مقامات کشور سنگاپور برای سفر به ایران و توسعه همکاری های بیشتر دعوت کرد.

اونگ کنگ یانگ سفیر اکرودیته سنگاپور در تهران نیز با ابراز خرسندی از تعامل با جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت استفاده از تجارب ایران در مبارزه با تروریسم در شرق آسیا تاکید نمود و گفت: از ابتکار ایران برای توسعه روابط دو کشور استقبال می کنیم و دارای حوزه های مشترک برای همکاری در زمینه های سیاسی، اقتصادی و امنیتی هستیم.

وی همچنین تمایل تجار و بازرگانان سنگاپور برای افزایش مراودات اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران را بیان کرد و خواهان توسعه همکاری های دو کشور شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جامعه جهانی باید ثابت کند مانع یک جانبه گرایی آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جامعه جهانی باید ثابت کند مانع یک جانبه گرایی آمریکا است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید