لزوم تطبیق ارائه دروس دانشگاهی با نیاز حوزه گردشگری کشور

به گزارش وبلاگ ورامین، رییس جهاددانشگاهی یزد با بیان این که توسعه گردشگری مستلزم نیروی انسانی پویا، خلاق، متعهد و کارآفرین است، گفت: تطبیق اصولی در ارائه دروس دانشگاهی با نیاز حوزه گردشگری یکی از ضرورت های اجرایی برای توسعه گردشگری کشور است.

لزوم تطبیق ارائه دروس دانشگاهی با نیاز حوزه گردشگری کشور

مهدی باصولی در همایش استانی رویداد دیدار که با موضوع نقش دانشگاه در توانمندسازی ارکان فعال گردشگری به مناسبت روز جهانی گردشگری که با حضور جمعی از مسئولان ارشد استان در حوزه گردشگری و محمدحسین پاپلی یزدی از پژوهشگران برتر کشوری به میزبانی دانشگاه علم و هنر یزد برگزار گشت، اظهار کرد: توجه به نیروی انسانی متخصص با مهارت های متنوع از جمله ضرورت های اجرایی در حوزه گردشگری است.

وی با اشاره به اقدامات اجرا شده در حوزه توانمندسازی نیروی انسانی در کشورهای فعال گردشگری، افزود: اگر نیروی انسانی توانمند نباشد گردشگری در جامعه شکل می گیرد.

رییس سازمان جهاددانشگاهی استان یزد در ادامه با بیان این که نقش دانشگاه در توسعه صنعت گردشگری حائز اهمیت است، گفت: توسعه گردشگری مستلزم نیروی انسانی پویا، خلاق، متعهد و کارآفرین است.

باصولی با اشاره به این که دروس ارائه شده در دانشگاه ها نمی توانند آن طور که باید جوابگوی صنعت گردشگری باشند، شرح داد: تطبیق اصولی در ارائه دروس دانشگاهی رشته گردشگری با نیاز جامعه هدف از جمله ضرورت های اجرایی در راستای توسعه بیش از پیش گردشگری ایران به ویژه استان یزد است.

این مسئول با اشاره به ظرفیت های علمی و آموزشی دانشگاه علم و هنر به عنوان بزرگترین دانشگاه غیرانتفاعی استان، ادامه داد: خوشبختانه در استان یزد به واسطه فعالیت دانشگاه علم و هنر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری رشته گردشگری ارائه و تدریس می شود.

وی در خاتمه سخنان خود با بیان این که جهاد دانشگاهی استان یزد برای توسعه گردشگری و تدوین راهکارهای موثر در این حوزه آماده هرگونه همکاری با شهرداری، اداره کل میراث فرهنگی و دیگر دستگاه های مرتبط را دارد، گفت: به نظر می رسد ایجاد مراکز آموزشی تخصصی و تقویت مراکز موجود، با تمرکز دانشگاه علم و هنر می تواند نقش مهمی در راستای تقویت حوزه گردشگری استان یزد ایفا کند.

منبع: دنیای سفر

به "لزوم تطبیق ارائه دروس دانشگاهی با نیاز حوزه گردشگری کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تطبیق ارائه دروس دانشگاهی با نیاز حوزه گردشگری کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید