مقالات گردشگری

نخستین سفر خارجی الکاظمی به کجا خواهد بود؟

در خبرها آمده است که دفتر مصطفی الکاظمی گفت که ولیعهد سعودی از نخست وزیر جدید عراق برای سفر به عربستان دعوت کرده است. سید رضا الغرابی تحلیلگر مسائل غرب آسیا اولین سفر خارجی نخست وزیران پیشین عراق را برشمرد.

16 تیر 1399

خبرنگاران متقاضیان دریافت حقوق بیکاری در آمریکا به 30 میلیون نفر رسیدند

تهران - خبرنگاران - اقتصاد آمریکا در حالی با شدیدترین بحران در مدت 90 سال گذشته روبه روست که به تازگی شاهد ثبت نام بیش از 3 میلیون و 800 هزار نفر دیگر برای دریافت حقوق بیکاری بوده است.

9 تیر 1399

میزان خسارت کرونا برای گردشگری آمریکا؛ 9 برابر مخرب تر از 11 سپتامبر

این انجمن تخمین می زند که تا خاتمه آوریل، 8 میلیون از 24 میلیون شغل مرتبط با گردشگری و سفر در کشور از بین می فرایند.

30 خرداد 1399

تجاوز و خدشه ای به نقوش برم دلک شیراز وارد نشده است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: در سال های اخیر تجاوز و خدشه ای به نقوش برم دلک شیراز وارد نشده است.

29 خرداد 1399

همه چیز درباره مراسم پنجاه به در قزوینی ها!

مراسم پنجاه به در قزوینشهر قزوین یکی از شهرهای زیبای کشورمان است که هم جاذبه تاریخی و مکانی زیاد دارد و هم جاذبه هایی از جنس فرهنگ و آداب و رسوم! این دقیقا به این معناست که در این شهر نباید انتظار داشته باشید که پس از گشتن و دیدن جاذبه های تاریخی و مکانی...

24 خرداد 1399

زیباترین رنگ آمیزی هایی که روی بدنه هواپیماها اجرا شده است

زیباترین رنگ آمیزی هواپیماهازمانی که به عنوان مسافر با هواپیما سفر می کنید احتمالا به بیرون آن توجه زیادی نخواهید داشت. بیشتر طراحی های شرکت های هواپیمایی به صورتی ملایم با رنگ سفید بوده به گونه ای که نام خود را بر روی بدنه حک کرده اند. اما برخی از زیباترین...

24 خرداد 1399

ماجرای لغو مجوز پرواز های ماهان ایر در فرودگاه های اسپانیا، آمریکا پشت پرده ماجراست

عمر کوتاه پرواز های تهران به بارسلونا، با لغو ناگهانی مجوز فرود پرواز های ماهان ایر در اسپانیا به خاتمه رسید، اما منابع مطلع فرودگاهی در اسپانیا می گویند آمریکا در پشت این ماجرا قرار گرفته است.

20 خرداد 1399

احمد کایا و شبی که زندگی اش را تغییر داد

در ماه فوریهٔ سال 1999 در ترکیه، احمد کایا -آوازه خوان محبوب کرد- جایزهٔ بهترین خوانندهٔ سال را در مراسمی در استانبول دریافت کرد. اما این مراسم و حواشی اون باعث شد که زندگی حرفه ای احمدکایا در ترکیه به خاتمه برسد، چرا که او می خواست به کردی آواز بخواند، به...

11 خرداد 1399

خبرنگاران دو خلبان پاکستانی به کرونا مبتلا شدند

اسلام آباد - خبرنگاران - تست کرونا دو خلبان پاکستانی متعلق به پروازهای مسافربری سازمان هواپیمایی این کشور روز گذشته (یکشنبه) پس از بازگشت از کانادا مثبت اعلام شد.

7 خرداد 1399

خبرنگاران ورود کامیون های صادراتی به قصرشیرین از جهت کمربندی مجاز است

قصرشیرین- خبرنگاران- فرماندار قصرشیرین گفت: تمامی جاده های اصلی و فرعی برای ورود به قصرشیرین بسته شده و تنها کامیون های حامل کالاهای صادراتی برای ورود به پرویرخان مجاز به تردد از راستا مشخص شده کمربندی جاده ریخک این شهرستان به سمت این گذرگاه مرزی هستند....

31 اردیبهشت 1399

پلمب دومین واحد اقامتی متخلف در دامغان در روزهای کرونایی

ایسنا/ براساس گفته های رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان، پلمب دومین واحد اقامتی متخلف در دامغان صورت پذیرفت.

27 اردیبهشت 1399

دستگاه های تردد شمار راهداری کاهش تردد را نشان می دهند

دستگاه های تردد شمار راهداری همچنان کاهش تردد را در محور های مواصلاتی استان نشان می دهند.

25 اردیبهشت 1399

آمریکا به دلیل شیوع کرونا خواهان تسریع در آزادی زندانیان طالبان شد

نماینده آمریکا در امور افغانستان گفت: ایالات متحده می خواهد هرچه سریع تر آزادی زندانیان مطابق توافق آمریکا و طالبان شروع گردد و اکنون زمان آن فرارسیده است.

18 اردیبهشت 1399

نقش ستاد خدمات سفر در دوران کرونا

ایسنا/ براساس سخنان معاون گردشگری کشور، نظارت ها و رسیدگی به شکایت های مردمی در دوران بحران کرونا شدت یافته که می تواند نقش ستاد خدمات سفر در دوران کرونا باشد.

16 اردیبهشت 1399

دولت اسپانیا برای مقابله با کرونا کنترل مراکز بهداشتی خصوصی را به دست می گیرد

دولت اسپانیا گفت که در روبرو موج فزاینده شیوع ویروس کرونا کنترل مراکز بهداشتی خصوصی را به دست می گیرد و همه اقلام بهداشتی مانند ماسک های محافظ و کیت های آزمایشی را به تصرف در می آورد.

15 اردیبهشت 1399

ترکیه و سودای پان ترکیسم در آسیای مرکزی

با وجود کوشش ترکیه و بعضی اعضای شورای همکاری کشورهای ترک زبان در آسیای مرکزی برای حفظ صلح و تحکیم امنیت در منطقه و دنیا، اما این شورا تا به امروز موفقیت قابل ملاحظه ای به دست نیاورده است.

7 اردیبهشت 1399

تعداد کرونایی های کرمان به 15 نفر رسید

دانشگاه علوم پزشکی کرمان آخرین آمار مبتلایان به کووید 19 در کرمان را گفت.

2 اردیبهشت 1399

اردوغان همچنان شرق و غرب را تهدید کرد هم ابراز امیدواری کرد

فارس نوشت: رئیس جمهور ترکیه با ادعای هدف قرار دادن نظامیان سوریه در ادلب، ابراز امیدواری کرد که در ملاقات با همتای روسی خود به توافق آتش بس در سوریه برسند.

31 فروردین 1399

مشخص بودجه مشارکتی برای اقدامات فرهنگی در سطح شهر اصفهان

علی قاسم زاده در مصاحبه با خبرنگاران، در خصوص با کم شدن برنامه های سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان نسبت به سال گذشته گفت: تصور من این است که با توجه به تابلوهای شهرداری در سطح شهر که برنامه های این سازمان را معرفی می نماید، شهروندان به برنامه های...

28 فروردین 1399

الهه راستگو:شهر تهران هنوز مناسب معلولان نیست

الهه راستگو با بیان این که مناسب سازی لازم برای معلولان در سطح شهر تهران انجام نشده است گفت: آن چه ما از آغاز کارمان در شورای شهر خواسته بودیم که شهرداری انجام بدهد انجام نشده است.

26 فروردین 1399
تعداد: (128)