ادبیات

ولع مقدس مهم ترین اثر بَری آنسوُرث منتشر شد

به گزارش خبرنگاران بَری آنسوُرث (2012-1930) در طول دوران نویسندگی اش هفده رمان نوشت که چهارتای آن ها به مرحله نهایی جایزه بوکر راه یافت و سرانجام با شاهکارش ولع مقدس در سال 1992 به آن دست یافت. دیوید هالبسترام روزنامه نگار و تاریخدان آمریکایی در همان زمان آن...

10 تیر 1399

سعدی، جامع ترین سخن گوی فرهنگ ایرانی است

به گزارش خبرنگاران محمد دهقانی استاد زبان و ادبیات فارسی گفت: دشمنان سعدی، او را مخرب فرهنگ ایرانی می دانند و دوستانش او را معلم و مقوم این فرهنگ به شمار می آورند. درواقع سعدی نه آن تصویری است که دشمنانش بیان می نمایند نه ستایش هایی است که دوستانش می گویند....

28 خرداد 1399

ارباب خودم، چرا نمی خندی؟

خبرنگاران/اصفهان حاجی فیروز می گوید: سال های قبل، از یک اسفند تا 14 فروردین هر روز و هر شب برنامه داشتم، سال جاری اما نشد که نشد.

18 اردیبهشت 1399

ویژگی های انسان مطلوب را در کلیله و دمنه بخوانید

کلیله و دمنه به تلاش بدرالسادات عیوقی به زبانی ساده برای بچه ها و نوجوانان نوشته شده است.

18 فروردین 1399

9 روش خلاقانه برای تنبیه بچه ها

در این مطلب سعی داریم تا به شما کمک کنیم تا بدون اعمال خشم و عصبانیت کودکتان را تنبیه کرده و اهمیت پیروی از قوانین و مقررات را به او تفهیم کنید.

4 فروردین 1399

داستان دختری که می خواست کتاب ها را نجات دهد منتشر شد

کتاب دختری که می خواست کتاب ها را نجات دهد نوشته کلاوس هاگروپ با ترجمه عطیه الحسینی توسط انتشارات فاطمی منتشر و راهی بازار نشر شد.

10 بهمن 1398

قیصر امین پور؛ شاعر، معلم، مؤلف و جریان ساز ادبی

خبرگزاری ایرنا: قیصر امین پور که دوم اردیبهشت 1338 در گتوند شوشتر به جهان آمد و 48 سال بعد در تهران از این جهان رفت؛ فقط شاعر نام آشنای معاصر ایرانی نیست.

25 آذر 1398

بهترین فیلم های جان فورد؛ برای سالگرد درگذشت عالیجناب تک چشم

مجله دیجی کالا - دانیال هاشمی پور: در سیر تاریخ هنر و در مقیاسی کوچک تر سینما، همیشه هنرمندانی ظهور نموده اند که با دنیا بینی خاص خود در صدد ساخت دنیایی متناسب با روحیات و ارزش های مورد قبول از سوی خود بوده اند.

10 مهر 1398

تشکیل 4 استارتاپ نانویی با گردش اقتصادی 10 میلیاردی

مدیر کارگروه نوآوری و توسعه فناوری ستاد توسعه فناوری نانو، توسعه بازار، سرمایه گذاری و توسعه فناوری را از خدمات ارائه شده به طرح های منتخب این برنامه نام برد و گفت: با برگزاری این برنامه تاکنون چهار استارتاپ بسیار پیروز ایجاد شده که هر کدام بیش از 10...

2 مرداد 1398

محمد معتمدی خواننده پروژه پرحاشیه شد، برنامه ریزی یک اجرای ویژه

به گزارش خبرنگاران، محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی در آخرین روزهای تمرین پروژه هفت شهر عشق به گروه خوانندگان این اثر پرحاشیه پیوست.

27 خرداد 1398